in

Sosyal Medyanın Geleceği Hakkında 10 Uzman Varsayımı

Dijital pazarlama uzmanı Simon Kingsnorth,Understanding Social Media: How to Create a Plan for Your Business That Worksadlı yazısında, sosyal medyanın geleceğine yönelik 10 tahmin sunuyor.

Bugüne kadar güvenilir olduğunu kanıtlamış olan Moore yasasına inanmaya devam edersek, önümüzdeki yıllarda bilgisayar ve internet bağlantı hızlarında önemli artışlar bekleyebiliriz. Google’ın Loon projesini düşünürsek, internet penetrasyonu arttıkça internet kullanıcılarının sayısının da artmasını bekleyebiliriz. İnternete olan tüketici güveninin de artmaya devam ettiğini varsayarsak, daha fazla insanın çevrimiçi alışveriş yapmasını bekleyebiliriz ve Amazon’un teslimat drone’larına bakarsak bunun bir norm haline geldiğini görebiliriz.

Tüm bu bahsettiklerimiz sosyal medyanın nasıl evirileceğine dair fikir veriyor ve biz de cesurca bazı tahminlerde bulunacağız. Twitter’ın kurucusu Biz Stone sosyal medyanın henüz daha yeni başladığını ifade etti. Demek önümüzde uzunca bir yol var. Aşağıdaki listede bu yolun nerelerden geçeceğine bakalım.

 

 1. Sosyal medya, bireysel gönderiler de dahil olmak üzere tüm içeriğini Google üzerinden aranabilir hale getirecektir.
 2. Alışveriş sosyal medya kanallarında daha yaygın hale gelecek.
 3. Belirli dikeylerde faaliyet gösteren sosyal medya siteleri, spor, finans, otomotiv, müzik, film ve diğer büyük hacimli fırsatlar gibi artan bir başarıya sahip olacak.
 4. Sosyal sayfalar, müşterilerin potansiyel marka hasarı oluşturmadan doğrudan yanıt vermesini sağlamak için daha elverişli hale gelecektir.
 5. Giyilebilir teknoloji yaygınlaştıkça medya oluşturmak ve paylaşmak giderek daha kolay hale gelecek.
 6. İşletmeler, sosyal medyayı nasıl kullandıkları konusunda daha akıllı hale gelecek. Artık büyüklüklerinden bahsetmeyecekler, güçlü içerik stratejileri geliştirecekler ve her sosyal kanal için benzersiz stratejilere sahip olacaklar, yalnızca ilgili kanallarda faaliyet gösterecekler.
  Linkedin
 7. Her şey mobil olacak. Duyarlı ve herhangi bir cihazda çalışabilme norm olacaktır. İçeriği okumaya çalışmak için sıkıştırma ve kaydırma bir kavram olarak kaybolacaktır. Yüzde 100 mobil kullanıma ulaştığı için sosyal platformlar bunun merkezinde olacak .
 8. İnsanlar sosyal medyayı tanımadıkları ama ortak noktaları olan bireylerle kalabalık tabanlı etkinliklere katılmak için daha fazla kullanacak. Kitle fonlaması ve eşler arası kredi fırsatları artacak. Dünya giderek tek bir topluluk haline gelecek.
 9. SMS metin mesajları, yerini mesajlaşma uygulamaları devraldıkça, belki de yalnızca acil durumlar için kalacak şekilde neredeyse ortadan kalkacaktır.
 10. Bulut içeriği, insanlar konsepte alıştıkça ve mülkiyete olan psikolojik bağlılıklarını serbest        bırakmaya başladıkça artacaktır. Bu, paylaşımı daha da etkinleştirecektir.

Kaynak:koganpage.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Beyza Gül Yardım tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmenliği yaptı. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi devam ediyor. Aktif olarak Blockchain teknolojisi üzerine araştırma yapıyor ve bu konuda içerik üretiyor.

NFT

NFT’ler Film Endüstrisi İçin Ne İfade Ediyor?

Bitcoin

Bitcoin İçin Kritik Seviyeler | BTC Teknik Analizi