in

Soros Fon Yönetimi CEO’su, Şirketin Bitcoin Ticareti Yaptığını Doğruladı

Ünlü hedge fon yöneticisi George Soros’un yatırım şirketi Soros Fon Yönetimi, Bitcoin ticareti yaptığını doğruladı.

CEO Dawn Fitzpatrick Salı günü Bloomberg yaptığı açıklamada “Biraz kriptoparaya sahibiz, fazla değil” dedi. “Kriptoparaların kendileri, DeFi’nin kullanım alanlarından ve bunun gibi şeylerden daha az ilginç.

Soros Fon Yönetimi, 2018’den beri kriptoparalara yatırım yapmayı düşünüyor. Temmuz ayında, milyarder yatırımcının aile ofisinin Bitcoin ticaretine başladığına dair raporlar ortaya çıkmıştı. Aynı zamanda Soros’ta baş yatırım görevlisi olan Fitzpatrick Salı günü, piyasa değeri ile dünyanın en büyük dijital varlığı Bitcoin’in, bir enflasyon önleminden daha fazlası olduğunu ekledi.

 

Finans endüstrisinin dev kuruluşları kriptoparaları ve potansiyelleri için gereken temel teknolojiyi tanımaya, benimsemeye başladı. Haftanın başında, Bank of America kapsamlı bir kriptopara raporu hazırladı. Sektörün “göz ardı edilemeyecek kadar büyük” olduğunu belirterek dijital varlıkların kapsamını başlattı.

Salı günü CNBC haberine göre US Bank, fon yöneticileri için kriptopara saklama hizmeti sunmaya başladığını duyurdu. Temmuz ayında JPMorgan Chase, tüm varlık yönetimi müşterilerinin kripto fonlarına erişmesine izin verdi. Bir ay sonra Citigroup, Goldman Sachs’ın Mayıs ayındaki liderliğini takiben Bitcoin vadeli işlemleri yapmayı düşündüğünü duyurdu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Dogecoin, Avalanche ve Polkadot’ta Son Durum | DOGE, AVAX ve DOT Teknik Analizi

Kerem Muçe

KoinSaati ve Kerem Muçe Özel Röportajı