in ,

Sorare’de Orta Saha Oyuncusu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur. Sorare’de hedefiniz, her hafta ve yıl boyunca ödül kazanma şansınızı en üst seviyeye çıkarmak için sürekli olarak yüksek puanlara sahip oyuncular bulmak olacaktır. Aynı zamanda al-sat yaparak da oyunda para kazanmak mümkündür. Bu yazıda sizler için orta saha oyuncusu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini derledik.

Sorare’de orta saha oyuncusu seçerken özellikle dikkat etmemiz gereken birkaç konu mevcuttur.

Sorare’de orta saha oyuncularını ofansif ve defansif orta saha oyuncuları olarak iki kategoriye ayırabiliriz. Benim futbol anlayışıma göre en önemli mevki orta sahadır.

Orta sahada oynayan oyuncular (6-8 numara) özellikle akıllı oyuncular olmalıdır. Defansif orta sahalar için savunma oyuncusu özelliklerini, ofansif orta sahalar için hücum (forvet) oyuncusu özelliklerini baz alabilirsiniz.

Sorare

Seçiminiz ne olursa olsun, (eğer mümkünse) pas özelliği iyin olan, sıkça top kaptırmayan ve top kapan oyuncuları tercih etmeye özen gösterin. Pas, orta saha oyuncularının puanını önemli derecede etkileyen bir parametredir.

Pas başına 0,1 puan elde edilmektedir. Kazanılan ikili mücadele başına ve top çalma başına 3’er puan kazanabillmektedir. Seçeceğiniz oyuncu akıllı olmasının yanı sıra iyi bir fiziğe sahip ve
maç başına iyi bir top çalma ortalaması ile oynuyorsa size oldukça iyi puanlar kazandırabilir. Geçen sezonun Türkiye Süper Liginde en çok top çalma ortalamasına sahip orta saha oyuncusu Kayserisporlu Gustavo Campanharo idi. Bu hafta 1 asist yapmasının yanı sıra 4 ikili mücadele, 2 top çalma ve 32 isabetli pas gibi bir kaç parametle ile totalde 90 puanlık (100 üzerinden) performans sergiledi. Üstelik fiyatı oldukça uygun.

Orta sahalarda box-to-box oyuncular özellikle artı puan kazanabilmektedir. Box-to-box oyunun her iki yönünü de oynayan oyuncu anlamına gelen bir terimdir. Ceza sahaları arasındaki alanda sürekli gidip gelen, baskı yapan, zorlayan ve alanı koridor haline getiren futbolcular için bu terim kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak (Kante, Modric) gibi oyuncuları söyleyebiliriz. Ek özellik olarak duran top kullanan oyuncular, gole ve asiste en yakın oyuncular olarak görünmektedir.

Bu özellikler dışında faul alabilen oyuncular da önemli puanlar kazanabilmektedir. Sitem, alınan faul başına 1 puan getirmektedir.

Son olarak da iyi bir sisteme sahip, pas oyunu ile oynamayan ve hatta küme düşmeye oynayan takımın orta saha oyuncusu bile olsa kesici ve uzaktan şutu olan orta sahalar her zaman bir adım öndedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Oğuzhan Bozkurt tarafından yazıldı.

Tether Dominansı Nedir?

Keplr Wallet Nasıl Kurulur?