in ,

Sorare’de Forvet Oyuncusu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sorare

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur. Sorare’de hedefiniz, her hafta ve yıl boyunca ödül kazanma şansınızı en üst seviyeye çıkarmak için sürekli olarak yüksek puanlara sahip oyuncular bulmak olacaktır. Aynı zamanda trade yaparak da oyunda para kazanmak mümkündür. Bu yazıda ise sizler için Sorare’de forvet oyuncusu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ele aldık.

Sorare’de forvet oyuncusu seçerken özellikle dikkat etmemiz gereken birkaç konu mevcuttur.

İlk olarak seçeceğiniz forvet oyuncusu bir golcü mü yoksa kanatta oynayan daha çok asist yapmayı seven bir oyuncu mu buna dikkat etmeniz gerekir. Ceza sahasına girmek, şut ve önemli şanslar yaratmak gibi özellikler, hücum oyuncularına puan getiren özelliklerdir.

Kaleyi bulan şut başına 3 puan, yapılan asist girişimi başına 2 puan, sürekli golü koklayan avcı bir oyuncu ise penaltı alanına giriş başına 0,5 puan kazanılabilmektedir. Çizgi üzerinde oynamayı seven ve topu sürekli ayağına bekleyen oyuncular Sorare’de size çok fazla puan kazandıramıyabilir. Ek olarak pres yapıp top kazanmak da önemli puanlar kazandırmaktadır. Top kazanma başına 3 puan kazabilirsiniz.

Bunları akılda tutarak asistler ve goller, bir forvetin yüksek puan alması için en iyi yöntemdir. Bu nedenle her maçta sık ve istikrarlı şut atan bir forvet seçmeniz lehinize olabilir.

Lewandovski ve Haaland gibi gol makinelerinin fiyatları oldukça yüksektir. Alternatiflerini bulmak gerekir. Küçük takımda bile olsa sürekli golü koklayan ve ikili mücadele kazanan, sırtı dönük oynayıp arkadaşlarına servis yapabilen forvetler de iyi puanlar alabilmektedir.

Orta sahalarda olduğu gibi duran top kullanan forvetler önemlidir. Özellikle penaltı kullanan forvetler tercih edilebilir. Son olarak ikili mücadele kazanabilen, fiziği iyi santraforlar da kazanılan mücadele başına 0,5 puan alıp iyi puanlar alabilmektedir. Fakat küçük takımda oynayan bir forvet oyuncusu seçerken dikkat edilmelidir çünkü rakip takım çok baskın oynadığında sürekli top kaybeden, hava topu kazanamayan, şut çekemeyen oyuncular başlangıç puanının da altında puanlar ile maçları tamamlayabilmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Oğuzhan Bozkurt tarafından yazıldı.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 13 Kasım 2022

Ethereum Roadmap 2022: Merge’den Sonra Neler Yaşandı?