in ,

Sorare’de Defans Oyuncusu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur. Sorare’de hedefiniz, her hafta ve yıl boyunca ödül kazanma şansınızı en üst seviyeye çıkarmak için sürekli olarak yüksek puanlara sahip oyuncular bulmak olacaktır. Aynı zamanda trade yaparak da oyunda para kazanmak mümkündür. Bu yazıda sizler için defans oyuncusu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ele aldık.

Sorare’de defans oyuncusu seçerken özellikle dikkat etmemiz gereken birkaç konu mevcuttur.

İlk olarak, defans oyuncusunun oynadığı takımın her sezon bulunduğu ligde hangi kulvara oynadığını bilmek gerekir. Bununla birlikte her sezon oynadığı takımın amacı şampiyon olmak mı yoksa orta sıra takımı olmak mı gibi soruların cevabını da bilmek oldukça önemlidir. Zayıf bir takımda oynayan defans oyuncusunun her maç gol yediğini düşündüğümüzde gol yenilmeyen maçta gelen artı 10 puana veda etmek demektir. Defans oyuncunuzu seçerken birkaç farklı faktör bulunmaktadır. Hücumcu bir bek mi? Lider bir stoper mi? Her duran topta tehlike yaratan bir savunma oyuncusu mu?

Her mevkide olduğu gibi savunma oyuncunuzun da ayağının iyi olması gerekmektedir. Bunun nedeni, hücum savunmadan başlar. Modern futbolda özellikle guardiola ile başlayan kaleciden paslaşarak başlanan hücum fenomeni artık tüm dünyada gözlemlenmektedir. Son zamanlarda ayağı iyi olmayan savunma oyuncularından dolayı takımlar çok fazla gol yemekte hatta rakip takımlar, özellikle ayağı iyi oyunculara pres yaparak ayağı zayıf oyunculara top kullandırmak üzerine taktikler kullanmaktadır.

Sorare’de de bir oyuncu kötü bir maç bile geçiriyor olsa asist veya gol yaptığında 60 puan ile maçı bitirebilir. Bu yüzden ilk olarak hücumcu bekleri tercih etmenizi önerebiliriz. Her zaman skor katkısı olabilecek olan savunma oyuncusu daha önemlidir.

İkinci olarak ayağı iyi stoper tercih edilmektedir. Bildiğiniz gibi her isabetli pas 0.1 puan etmektedir. Oyuna 35 puanla başlandığını düşündüğümüzde ortalama 80 isabetli pas yapan ve takımı gol yemeyen oyuncu 53 puan almaktadır. Biraz da ikili mücadele kazandığı zaman gol veya asist yapmasa bile 60 puana rahatlıkla ulaşabilir.

Son olarak top çalabilen savunma oyuncusu oldukça önemlidir. Maç başı artı olarak 3-4 top çalabilen bir savunma oyuncusu yukarıda belirttiğimiz diğer özellikleri de tamamladığında oldukça yüksek puanlara ulaşabilmektedir. Star bir oyuncu olmadığını varsaydığımızda 50 puan ve üzeri alabilen oyuncular trashold ödülleri için oldukça iyidir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Oğuzhan Bozkurt tarafından yazıldı.

custom token, token, metamask

MetaMask Custom Token Ekleme Rehberi

Layer-1 Ağı Kaspa Nedir?