in

Sorare Platformunun Geleceği Ve Gelecekteki Kazanç Potansiyeli Nasıl Olur?

Sorare platformunda kullanıcılar, gerçek oyunculara ve oynadıkları takımlara göre oyuncu kartlarını bulabilir ve her kartın çeşitli nedenlerle kendi değeri vardır. Bu koleksiyon parçalarının değerlemesi oldukça zordur ve bu genel bakışta, bu fantezi futbol kartlarının değerini şekillendiren temel unsurları analiz edeceğiz. Analizimizde nadirlik, oyuncu bilinci, oyuncu yaşı, oyuncu potansiyeli, sakatlıklar ve kart kullanımının önemi dikkate alınmaktadır. 

  • 11 milyon işlem hacmi
  • NFT kartlarını değerlendirirken nadirlik anahtarı
  • Tanınmış oyuncular liderlik ediyor
  • Wonderkid aramak
  • Geçmiş performansa karşı gelecekteki potansiyel
  • Sakatlanmalar, kart değeri için “oyun bitti” anlamına gelebilir
  • Gelecekteki kazanç potansiyeli
  • Özel kartlar
  • Oyunun Geleceği

Sorare

 

11 Milyon İşlem Hacmi

Şubat 2021’in sonunda Sorare, benzersiz aktif cüzdanlarda ve işlem hacimlerinde muazzam bir büyüme kaydeden faaliyette inanılmaz bir zirve yaşadı. 11 milyon dolarlık işlem hacmi üretti ve benzersiz aktif cüzdanlar, Ocak ayında 100’den Şubat sonunda 400’ün üzerine %268 arttı. Sorare, 2021 Mart ayının ilk on altı gününde 11 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. Bu hedef kitlesinde daha fazla ilgi uyandırdığı için platform için daha fazla büyüme olduğunu gösteriyor. Ayrıca projedeki son NFT satışları da umut verici görünüyor. Örneğin Mart ayında bir Kylian Mbappé kartı 85.000 dolara satıldı. Sorare kartlarının değeri, her kartın kendine özgü nitelikleri olduğu için çok çeşitli olabilir. Değer açısından en önemli özellikler nadirlik , oyuncu bilinci, oyuncu yaşı, sakatlıklar, oyuncu potansiyeli ve kart kullanımıdır.

NFT kartlarını değerlendirirken nadirlik anahtarı

Diğer NFT’lere benzer şekilde, Sorare kartlarının farklı nadirlik seviyeleri vardır. 2020-21 sezonu için, her oyuncu kartı için üç nadirlik seviyesi vardır: Benzersiz(Unique 1 Adet) , Süper Nadir (Super Rare 10 Adet) ve Nadir (Rare 100 Adet). Ek olarak, sınırsız sayıda ortak kart vardır, ancak bunlar takas edilemez ve bu nedenle herhangi bir değeri yoktur. Nadir kartların taban fiyatı şu anda 20-40 dolar civarında. En ucuz süper nadir kartlar ise Sorare pazarına göre 200-260 dolar civarında. Öte yandan, benzersiz kartların taban fiyatı, nadir kartlardan 17 kat daha yüksek olan 2.500-3.000 ABD dolarıdır. Kuşkusuz nadirlik bu kartların fiyatlandırılmasında kilit bir unsurdur.
30.000 $ ‘ın üzerindeki en yüksek satışların yarısı benzersiz kartlara ait olsa da. En yüksek satışlardan dördü süper nadir, dördü de nadir kartlar içindi. Bu bir oyuncu kartına değer verirken nadirliğin tek önemli unsur olmadığını ve oyuncuların gerçek değerlemede çok önemli olduğunu güçlü bir şekilde göstermektedir.

Tanınmış oyuncular liderlik ediyor,

Yukarıda belirtildiği gibi, futbolun bir spor olarak popülaritesi kesinlikle Sorare’nin büyümesine yardımcı olmuştur.
Kylian Mbappé ve Moise Kean gibi gerçek futbol ligleri genç yeteneklerle doluyken, taraftarlar oyuna yeni bir ilgi artışı sergiliyor. Şüphesiz, oyuncunun popülaritesi Sorare dijital koleksiyon parçalarının fiyatlandırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Örneğin, Robert Lewandowski, Mbappé, Neymar ve Cristiano Ronaldo, büyük hayran kitlelerine sahip futbol süperstarlarıdır ve bu, kartlarının fiyatlarına da yansır. Genel olarak, oyuncu farkındalığı açısından tespit edilen iki temel eğilim vardır. Birincisi ve en önemlisi en iyi performans gösteren futbolculardır.
İkincisi, aranacak en olası genç oyuncular. İkinci ölçü, alıcılara gelecekte artan bir değerden yararlanma şansı da verebilir.

Wonderkid Aramak

Oyuncunun yaşı, kartlara değer verirken önemli bir unsurdur. Bu oyundaki genç oyuncuların büyük bir potansiyeli var. Bazı oyuncular şu anda düzenli olarak oynamıyor olabilir, ancak gelecekte parlayabilirler. Bu genç oyuncuların değeri önemli ölçüde artabilir. Bununla birlikte, koleksiyonerlerin ve oyuncuların 16 ila 18 yaş arasındaki futbol yetenekleri için premium ücretler oynadığı Sorare hakkında da birçok spekülasyon var. Bu kartlar gelecekte değerli çaylak kartları haline gelebilir. Daha yaşlı oyuncular, özellikle ortalama futbolculardan bahsettiğimizde, önümüzdeki yıllarda değeri taşımayabilir. Yalnızca Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ve Zlatan Ibrahimovic gibi birinci sınıf oyuncular, gelecekte koleksiyon olarak değerini koruyabilir. Zinedine Zidane gibi koç kartlarının ve futbol efsanesi David Beckham’ın kartlarının toplanmasında bunu zaten görüyoruz.

Geçmiş performansa karşı gelecekteki potansiyel

Oyuncunun kendi takımları için performans istatistiklerini, oyuncuların son transferlerini ve diğer önemli istatistikleri sağlayan birden fazla site vardır. Bu tür veriler, kartın değerinin zaman içinde nasıl değişebileceği konusunda ek bilgiler sağlayabilir. Örneğin, son piyasa değeri değişiklikleri, genç oyuncular arasında önemli hareketlerin göstergesi olabilir. Yeni sözleşmeler, sahadaki son performanslar veya ödünç verilen dönemler, oyuncunun gerçek dünya potansiyelini ve bununla birlikte kartlarının değerini artırabilir. Her yatırımcının, almak istediği oyuncu kartı hakkında fikir sahibi olabilmesi için bu verilerin farkında olması gerekir. Sorare, fantezi futbol ligleri için gerçek dünya futbol verilerini kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda gerçek dünyadaki olayların da kart fiyatları ile güçlü bir ilişkisi var.

Sorare

Örneğin, David Alaba geçen yılın sonunda değer kaybetti, ancak Şubat ayında geleceği hakkında bir açıklama yapıldıktan sonra kartın değeri yeniden arttı. Nadir Alaba kartının değeri tekrar ikiye katlandı. Zaten futbola meraklı olanlar için söylemeye gerek yok, değerli kartlara yatırım yapma süreci oldukça mantıklı ve anlaşılır görünmelidir. Futbolla hiç ilgilenmeyenler için, şimdi veya tamamen spekülasyonlara dayanarak en iyi oyuncuları ve gelecekte en iyisi olabilecekleri arıyorsunuz. Sorare, çok çeşitli yarışmalardan oyuncular sunar. Şu anda Belçika veya Hollanda’da aktif olan oyuncular, yakında Real Madrid veya FC Barcelona’nın bir sonraki yıldızları olabilir.

Sakatlanmalar, kart değeri için “oyun bitti” anlamına gelebilir

Bununla birlikte, yaralanmalar da kartların fiyatlandırılmasında önemli bir role sahip olduğundan, gerçek dünyadaki olaylar sadece başarı ve şan ile ilgili değildir. Sakatlanan oyuncular oynayamazlar ve bu nedenle fantezi futbol oyununda hiçbir amaca hizmet etmezler. Ciddi yaralanmalar, kart fiyatlandırması üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir. Kuşkusuz, bedel üzerindeki etki, yaralanmanın ne kadar ciddi olduğuna bağlı olarak değişecektir.
Oyuncu sadece birkaç aydır dışarıda kalırsa, değer üzerindeki etki neredeyse hiç fark edilmez. Oyuncu bankta ne kadar uzun süre oturursa, kartın fiyatı üzerinde o kadar olumsuz bir etkiye sahiptir. Öte yandan, oyuncunun popülaritesi sakatlık etkisini azaltabilir. Örneğin, Liverpool savunucusu Joe Gomez’in sağlık sorunlarına rağmen, kartların fiyatı yükselen bir trend gördü. Oyuncu, 2021 yılının Haziran ayında geri dönmeyi planlarken Ekim 2020’de sakatlanmıştı. Yokluğuna rağmen, iyileşme ile ilgili olumlu gelişmelerin haberlere yansıması ile kartlarının fiyatı son zamanlarda artmaya başladı.

Gelecekteki kazanç potansiyeli

Turnuvalara katılmak, belirli oyuncuların kartlarını satın almak için motive edici ek bir unsur olabilir. Ödüle hak kazanabilmek için en az 5 kartın toplanması gerekmektedir. Yaygın, nadir, süper nadir ve benzersiz kart turnuvaları vardır ve ödüller nadirlik seviyesine göre artar. Bu turnuvalar için belirli bir nadirliğe sahip özel kartlara ihtiyacınız var. Turnuvaların belirli giriş gereksinimleri vardır. En düşük bölme yalnızca nadir ve süper nadir kartlara izin verir. Merdiveni ne kadar çok oyuncu tırmanırsa, ihtiyaç duyacakları süper nadir ve hatta benzersiz kartlar. Ancak, daha yüksek bir bölüme geçmek gerekli değildir. Sorare, herkese aktif olmak istedikleri bölümde aktif olma fırsatı verir.

Pahalı süper nadir kartları satın almak, kullanıcılara potansiyel olarak daha büyük ödüllere erişim sağlar. Örneğin, süper nadir kartlar için yapılan turnuvalar 1.800 $ ‘a kadar ödüller sunabilir. Aynı zamanda, nadir kartlar için bir turnuvaya katılımın, süper nadir turnuvadan en az iki kat daha düşük bir maksimum ödül vardır.
Buna ek olarak, farklı tipte oyuncular için, örneğin Avrupa takımlarının oyuncuları için turnuvalar vardır, ancak Amerikan ve Asya takımlarından oyuncular için de turnuvalar vardır. Bu turnuvalarda rekabet etmek isteyen birinin bunu yapmak için doğru oyunculara sahip olması gerekir. Sorare, 30 yaş ve üstü futbolcuların oyuncu kartlarına izin veren, aynı milliyete sahip veya belirli kulüplerde oynayan yarışmalar bile düzenler. Bu nedenle koleksiyoncular ve fantezi futbolcuların emrinde çok çeşitli oyuncu kartlarına sahip olmaları da mantıklıdır.

Özel kartlar

Sorare sadece fantezi futboluyla ilgili değil, aynı zamanda efsanevi kartları toplamak ve sahiplenmekle de ilgilidir.
Örneğin, Zinedine Zidane ve Diego Maradona’nın koç kartları var. Bu kartların platformda hiçbir faydası yoktur.
Yine de Diego Maradona koç kartının fiyatı, geçen yıl vefat ettiğinde fırladı. Bu, Sorare’nin spor tarihiyle ilgili olduğu için bir oyundan daha fazlası olduğunu gösterir.  Platform bunu da gerçekleştiriyor. Çeşitli özel tasarım kartları çıkarıyorlar. Sorare’de aktif olan ve kimlikleri onaylanan futbolculara özel imzalı bir oyuncu kartı verilir.
Şimdiye kadar Vissel Kobe’den Japon defans oyuncusu Daigo Nishi, SC Heerenveen’den Hollandalı forvet Siem de Jong ve Ajax’tan Daley Blind’ın kendi oyun kartları var. Büyük olasılıkla, daha fazla oyuncu katıldığında bu kartlar gelecekte çok aranacak. Ayrıca platform, özel olarak tasarlanmış yılın oyuncusu kartlarını yayınladı. Ayrıca David Beckham efsane kartları, Haftalık Özel ödüller de var. Bu kartlar, oyuncu hala aktif olduğu sürece diğer kartlardan farklı şekilde çalışmaz. Bununla birlikte, fazladan bir toplanabilirlik katmanı eklerler ve buna değer verirler.

Oyunun Geleceği

işlem hacimleri ve benzersiz aktif cüzdanları açısından çok fazla büyüme görüyor. Bu hareketler, Sorare’nin gelecekte daha da büyük bir büyüme ile karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor, çünkü – onların da belirttikleri gibi – henüz pazarlama kampanyalarına başlamadılar bile. Gelecekteki bu gelişmeler kesinlikle kartların değerine yansıyacaktır. Önemlisi, son zamanlarda genişletilmiş kullanıma rağmen, Sorare kartları hala hafife alınmayabilir.
Sorare’yi NBA Top Shot ile karşılaştırdığımızda, ikincisinin işlem hacmi ve benzersiz aktif cüzdan açısından çok daha fazla etkinlik oluşturduğunu gördük.

Potansiyel kullanıcı tabanına bakarken, futbol dünya çapında en geniş kitleye sahip. Sorare kitleler tarafından ele geçirilirse, talep kartların değerini büyük ölçüde artırabilir. Bu değer artışı, özellikle nadir kartlara kıyasla çok daha az arzı olan süper nadir ve benzersiz kartlarda fark edilecektir. Sorare oynamak istediğinizde ve mümkün olduğunca ucuza başlamak istediğinizde, her maçı oynayan oyuncuları bulun. Ayrıca çok fazla sakatlanmamalılar ve tabii ki dünyaca ünlü süperstarlardan bahsetmemeliyiz. Çünkü bu süperstarların bir premium fiyat etiketi var. Çok oynamak ve çok fazla sakatlanmamak iyi ilk adımlar.

Sorare

Sorare oyun tarzınızı profesyonelleştirmek için gerçek dünyadaki etkinlikleri takip etmek önemlidir. COVID enfeksiyonları, sakatlanmalar ve hatta bir kar fırtınası ekibinizin puanını etkileyebilir. Gelecekteki gençler hakkında bilgi edinmek için zamana yatırım yapmak mantıklıyken, en son transfer söylentileriyle güncel kalmak size açık piyasada bir fayda sağlayabilir. Sorare şuan için Satış Hacmine Göre NFT Tahsil Sıralaması (Tüm Zamanlar) da 4. sırada. Ama Futbol’un dünya üzerindekini etkisi düşünüldüğünde ve herkese ulaştığında 1. sırayı almaması için hiç bir sebep yok!

  • Geleceği parlak futbol fantezi oyunu olan Sorare’ye buradan kayıt olup, hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz.

???? Resmi Discord kanalına katılmak için tıklayınız.

???? Resmi Sorare Türkiye Telegram grubuna katılmak için tıklayınız.

✨ Sorare ile ilgili gelişmeleri Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

✨ SorareTurkey ile ilgili gelişmeleri Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

Oğuzhan Bozkurt tarafından yazıldı.

Oasis

Açık Para, Açık Finans Ve Şimdi Açık Veri: Oasis Network

Ampleforth

Ampleforth Para Politikası Deneyi Ve Yönetişim Token’ı FORTH