in

Sorare Platformunda İşlem Ücretleri Sıfırlanıyor: Starkware İle Sorare Ortaklık Kurdu

Sorare platformu taraftarların, oyuncuların ve kulüplerin dünyanın en çok takip edilen sporu olan futbol etrafında bağlantı kurabileceği açık bir platform inşa ediyor. Sorare kartlarının üzerine inşa edildiği teknolojik standart, Non-Fungible Tokens (aynı zamanda NFT olarak da bilinir), toplama, oynama ve kültürel normlarla ilişki kurma şeklimizde devrim yaratma potansiyeline sahiptir. Bu teknoloji Sorare kartlarına süper güçler verir: dijital kıtlık, gerçek sahiplik, özgünlük ve birlikte çalışabilirlik.

Blockchain protokolleri hala genç. Kartlarımızı bu yeni gelişen teknoloji üzerine inşa etmek, topluluğun bu süper avantajlardan yararlanabilmesi için bir fırsattır ama bunun bir bedeli var. Son aylarda görüldüğü gibi, Ethereum blok zinciri, başarılı ekosisteminin kurbanı oldu: ağ doymuş durumda, bu da çok yüksek işlem maliyetlerine ve gecikmelere yol açıyor.

Sorare

2020 yılından beri Sorare dünya çapında milyonlarca hayran için ölçeklendirmenin en iyi yolunu araştırıyor. Zero Knowledge Proof (aka ZKP) teknolojisiyle Ethereum’u daha da geliştirmek için Starkware ile Sorare arasında ortaklık kuruldu.

Temmuz 2021’in sonuna kadar bu yeni altyapı başlatılacak. Sorare’nin ekosistemi, anında işlemlerden yararlanacak, neredeyse hiç gaz maliyeti (işlem ücretleri ve kesintiler) olmayacak ve milyonlarca futbol taraftarına Sorare’ye dahil olan milyonlarca futbol taraftarına birçok yeni heyecan verici özellik ekleyebilecek. Neden StarkWare’in ZKP ölçeklendirme teknolojisine sahip Ethereum’u seçmelisiniz? Şeffaflığın dışında, Sorare’nin blok zinciri yığınını ölçeklendirmek için mümkün olan en iyi çözümü sağlayacaktır.

Sorare Başka Bir Blok Zincirine Geçmeli mi?

Geçtiğimiz yıl boyunca birçok proje bize ulaştı. Blok zincirleri bugün genellikle Ethereum’dan daha ölçeklenebilir.
Bununla birlikte, iş hacmindeki bu artış (saniye başına işlem), güvenlik ve merkeziyetsizlik pahasına gelir. Bu takas işlemi aynı zamanda ölçeklenebilirlik üçlemesi olarak da bilinir.

Sorare

Topluluk için Sorare kartlarının güvenliğinden ve faydasından ödün verilmeyecek. Ethereum, başka hiçbir blok zinciri projesinin sunamayacağı birlikte çalışabilirlik ve ağ etkilerini sunar. Hiçbir kâr amacı gütmeyen organizasyonun kontrol etmediği en “tarafsız” altyapıdır. Ethereum; herkesin oyunlarına sahip olabileceği, kartlarımızın ve açık API’lerimizin üzerine yeni oyunlar ve üçüncü taraf uygulamalar oluşturabileceği açık bir platform vizyonunu ölçeklendirmenin doğal yoludur. Ağ etkileriyle desteklenen açık platformlarda gerçek dijital sahiplik kuşkusuz kazanacaktır.

Sorare Bir Sidechain’e Geçmeli mi?

Sorare, 2019 yılında başladığında ana vizyon vizyon, ana akım futbol taraftarlarını zorlayıcı bir futbol oyunu aracılığıyla kriptopara sektörüne dahil etmekti. Bunu başarmak için saniyede binlerce işlem gerçekleştirebilecek bir altyapıya sahip olmak gerekirdi. Bu yüzden ilk olarak Sorare Ethereum’un yan zinciri üzerine kuruldu. Loom başlangıçta Ethereum’da tüketiciye dönük uygulamaları desteklemeye odaklanırken, stratejileri daha sonra esas olarak B2B işletmelerini desteklemek için değişti. Planlar değişti ve Ethereum ağına geçildi. Bunun nedeni başka hiçbir yan zincir yeterince büyük bir sicile, benimseme ve olgunluğa sahip değildi. Bugün, bazı yan zincirler hızlı bir şekilde benimseniyor. Ancak, Ethereum ile aynı seviyede güvenlik ve merkeziyetsizlik sunamıyorlar.

Katman 2 Çözümleri Güvenlikten Ödün Vermez

Katman 2 çözümleri, doğrudan Ethereum’un güvenliğinden ve merkeziyetsizlikten miras alınır. Zincir dışı ağır hesaplama yaparak verimi artırır. ZK provalarıyla oluşturulan Katman 2, ölçeklenebilirlik ve maliyet açısından en yüksek performansa sahiptir. Çok sayıda işlemi bir araya topluyorlar, durumu güncellemek için zincir üzerinde taahhüt edilen bir geçerlilik kanıtı oluşturuyorlar (kimin neye sahip olduğu).

Vitalik Buterin’in dediği gibi: Orta ve uzun vadede ZK toplamaları, ZK-SNARK teknolojisi geliştikçe tüm kullanım durumlarında kazanacaktır. Kapsamlı durum tespiti sonrasında, Sorare ZKP destekli Katman 2’nin güvenlikten ödün vermeden ölçeklendirme yapabilen tek çözüm olduğunu düşünüyor. StarkWare ZK teknolojisi üretime hazırdır ve ağ üzerinde test edilmiştir. Daha da önemlisi, inanılmaz bir Ar-Ge ekibine ve açık bir ekosistem (kod, birlikte çalışabilirlik vb.) inşa etme konusunda benzer bir felsefeye sahipler. Sorare için önümüzdeki yıllar adına doğru çözüm ve ortağı seçildi. Bir sonraki blog gönderisinde, StarkWare ile alınan teknik tasarım kararlarını açıklanacaktır.

Bu Ortaklık Mevcut Ve Gelecekteki Sorare Yöneticileri İçin Ne Anlama Geliyor?

Sorare’de anında transferler, ödemeler ve ödüller Sorare’de gazla ilgili daha fazla gecikme olmayacak. Tüm kart transferleri anında onaylanacaktır. Kartınızın nerede olduğunu, transferin ne zaman yapılacağını veya ödüllerin ne zaman düşeceğini merak etmenize gerek kalmayacak. Bu yeni altyapı ile saniyede 3.000’den fazla NFT transferini çok kolay bir şekilde gerçekleşecek. Sorare deneyimi sizin için daha tutarlı olacak ve önemli olan şeylere odaklanmamızı sağlayacak.

Sorare hesaplarınıza neredeyse hiçbir ücret ödemeden saniyeler içinde para yatırın. Ethereum blockchain ile ilgili herhangi bir maliyet olmaksızın Sorare’de hesabınıza para yatırmanın neredeyse anında olmasını sağlamak için mevcut ortak Ramp ile birlikte çalışmaya devam edecek. Aynı zamanda platforma yeni ve istikrarlı bir para birimi eklememize olanak tanıyarak, onu küresel olarak ana akım izleyiciler için daha erişilebilir ve anlaşılır hale getirecek.

Heyecan Verici Yeni Olanaklar

Bir Katman 2’ye geçmek, yeni oyuncuların blockchain ile ilgili araçları anlamasına veya kullanmasına gerek kalmadan NFT’lerin büyük faydalarını (kıtlık, sahiplik, birlikte çalışabilirlik, şeffaflık) entegre edilmesine yardımcı olacaktır. Sorare’nin mikro işlemleri entegre etme olasılığıyla çok daha erişilebilir hale gelmesine yardımcı olacak.
Koleksiyon parçalarının geleceğini Ethereum’da inşa etmek zordur. StarkWare tarafından desteklenen yeni ölçeklendirme altyapısıyla, Ethereum’un açık ekosisteminden ödün vermeden yeni koleksiyon parçaları, daha iyi bir oyun deneyimi geliştirecek.

  • Geleceği parlak futbol fantezi oyunu olan Sorare’ye buradan kayıt olup, hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz.

???? Resmi Discord kanalına katılmak için tıklayınız.

???? Resmi Sorare Türkiye Telegram grubuna katılmak için tıklayınız.

✨ Sorare ile ilgili gelişmeleri Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

✨ SorareTurkey ile ilgili gelişmeleri Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

Oğuzhan Bozkurt tarafından yazıldı.

Kriptopara, Bitcoin

Sert Düşüş Sonrası Bitcoin (BTC) Teknik Analizi

Kriptopara Madenciliği Nedir, Nasıl Yapılır?