in ,

Sorare Platformu Brezilya’ya Yelken Açtı: Yeni Transfer “Clube Atlético Mineiro”

Efsanevi Brezilya Serie A ligindeki Clube Atlético Mineiro profesyonel futbol takımı bugün Sorare platformunun küresel fantezi futbol oyununa katılıyor. bu işbirliği sayesinde; Hulk, Matías Zaracho ve Diego Tardelli gibi oyuncuların dijital kartlarını toplayarak, takas ederek ve oynayarak kart toplayıcılarının ve fantezi futbol oyuncularının küresel olarak oyuna sahip olmalarını sağlayacak. Sorare’nin şu anda dünya çapında 130.000’den fazla aktif kullanıcısı bulunmakta ve Mart 2021 itibariyle 140 ülkede 28 milyon dolarlık bir kart hacmi bulunmaktadır.

Sorare CEO’su Nicolas Julia bu işbirliği için şu sözleri dile getirdi:

“Hayranların futbolla ve küresel bir toplulukla bağlantı kurabileceği, tutkuyla beslenen bir oyun deneyimi inşa ediyoruz. Sorare’de bu tutkuya ve oyuna gerçekten sahip olabilirler. Efsanevi futbol kulübü Atlético Mineiro ile Brezilya’da lansman yapmaktan gurur duyuyoruz ve taraftarlarının önümüzdeki birkaç yıl boyunca küresel çapta bu oyuncularıyla bağlantı kurmasına olanak tanıyacağız. Brezilya’nın Sorare platformundaki hayran topluluğunun büyümesinden çok etkilendik.

Atlético Mineiro, keşfedilmemiş bazı hayran kitlelerine ulaşarak uluslararası markasını daha da genişletebilir: küresel olarak oyuncular ve Sorare’nin güçlü bir şekilde büyüdüğü Asya ve Amerika’daki hayran kitlelerine kadar ulaşabilecekler. Sorare ayrıca yeni bir oyun lisanslama kategorisi oluşturarak (NFT oluşturarak) futbol kulüpleri için yeni bir gelir akışı yaratıyor.

Julia sözlerine şu şekilde devam etti: “COVID-19 salgını nedeniyle mevcut iklim göz önüne alındığında, futbol takımlarının seyircisiz maçları önemli ölçüde etkilendiğinde futbola tekrar ilgi yaratması için yeni bir fırsat ve futbol kulüplerine gelir akışlarını çeşitlendirmenin bir yolunu sunuyor.”

Sorare

Futbol koleksiyoncuları, onlarca yıldır oyuncu kartlarını toplayıp takas edebiliyor olsalar da, bu fiziksel dünyayla sınırlıydı. Sorare, insanları özellikle bu zor zamanlarında spor fandomları aracılığıyla bir araya getiren küresel bir fantezi oyunudur. Bu süreçte çok başarılı satışlara imza atan Sorare platformunda yeni rekorlarda kırılmaya başlandı. Cristiano Ronaldo Unique kartı Şubat ayında 83.910 Avro’ya satıldı.

Brasileirão Série A Aficionados artık oyuna sahip olabilir ve fantezi takımlarında kartlarını kullanarak en sevdikleri futbolcularla oynayabilir. Kartın puanı, oyuncunun gerçek hayattaki performansına bağlı olacak ve fanteziyi gerçeğe dönüştürecektir. Clube Atlético Mineiro CEO’su Plinio Signorini bu işbirliği ile ilgili şu sözleri dile getirdi:

“Sorare ile bu ortaklığı başlatmaktan ve Clube Atlético Mineiro’nun markasını dünya çapında genişletmekten ve taraftarlarımıza oyuncularımızın kartlarını toplama şansı vermekten mutluluk duyuyoruz. Sorare platformuna katılan ilk Brezilya kulübüyüz ve bu, yenilikçi ve idealist bir ilkeye sahip olduğumuzu doğruluyor.”

Sorare kartları, şeffaflık ve diğer oyunlara taşınabilirlik sağlamak için blockchain teknolojisi ile desteklenir. Daha da önemlisi, blokzinciri Ethereum, “değiştirilemeyen tokenlar” (NFT) aracılığıyla dijital kıtlık yaratarak dijital alanda toplama veya koleksiyon eylemini mümkün kılar. Hayranların tutkusunu güvence altına alır ve varlıklarını internet üzerinden serbestçe takas edebilen oyuncular için yeni bir güven ve özgürlük alanı oluşturur. Şirketin misyonu, “oyun içinde oyun” oluşturmak ve taraftarlara futbol tutkularını kutlamaları, paylaşmaları ve sahiplenmeleri için bir platform sunmaktır.

Sorare

Takas edilebilir dijital kartlar aracılığıyla Sorare, favori oyuncularınızı yönetebileceğiniz ve ödüller kazanma tutkunuzu geliştirebileceğiniz kolektif bir fantezi futbol deneyimini önünüze getiriyor. Sorare platformundaki bu güzel oyuna herkes, her yerden erişip bağlanabilir. Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Asya’dan 140’tan fazla futbol kulübü Sorare ile ortaklık kurdu. Sorare’deki tüm lisanslı futbol kulüpleri görmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  • Geleceği parlak futbol fantezi oyunu olan Sorare’ye buradan kayıt olup, hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz.

🔥 Resmi Discord kanalına katılmak için tıklayınız.

📭 Resmi Sorare Türkiye Telegram grubuna katılmak için tıklayınız.

✨ Sorare ile ilgili gelişmeleri Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

✨ SorareTurkey ile ilgili gelişmeleri Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Polkadot

Kuantum Bilgisayarlar Teknolojide Devrim Yapacak

Polkadot, Ethereum

Bir Platform Seçimi: Ethereum (ETH) Ve Polkadot (DOT) Karşılaştırması