in

Sorare Oyuncu Puanlama Sistemine Genel Bakış

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur. Oyun devi Ubisoft tarafından desteklenen ve her ay daha birçok sporcu ve 100’den fazla futbol kulübü tarafından güvenilen birinci sınıf yatırımcı ekibi tarafından desteklenen bir ekip olarak dünyamıza dahil olmuştur. Bu yazımızda Sorare platformundaki oyuncu istatistiklerini siz değerli futbol severler için derledik.
Sorare veriler “Opta” tarafından sağlanan 65 farklı istatistik yardımıyla hesaplanır. Oyuncuların performansını değerlendirmek için kullanılan istatistik sayısı 18’den 65’e çıkarıldı. Standart bir oyuncu, başlangıç puanından sonra 90 dakika oynayıp iyi bir oyun sergilerse “ortalama 40 puan” alması oldukça mümkündür. Oyuncular yedek kulübesinden gelse bile, en az “25-30 puan” kazanma şansı yüksektir ve bu da paranızın karşılığını verebilir. Ancak siz yine de +90’larda oyuna giren değil de 12. adam olarak savunma ya da hücum olarak oyuna girebilecek ilk yedek adamı transfer edin.

Endişelenecek manipüle edilmiş bir puanlama sistemi yok, sadece iyi performanslar puan anlamına gelir. Yani, örnek olarak Bayern München bir maçını 5-1 gibi bir skorla kazansa bile orta sahasında çok fazla top , ikili mücadele kaybeden, defansında penaltıya sebebiyet veren ya da gol olmasına sebep olan hata yapan oyuncular extra’dan çok fazla puan almayacaktır. Bu platformda her şey adil. Ne kadar iyi performans o kadar çok puan. Bana kalırsa en çok puan kazandırabilecek oyuncular “box to box” oynayan orta sahalardır.

Hem savunmadan puan alıp hemde hücumdan puan alabilen oyuncular ortalama olarak diğer orta sahalardan her zaman daha fazla puan kazanacaktır. Bununla birlikte aynı şekilde çağımızın evrildiği modern bekleri de unutmamak gerekir. Ciğerleri yokmuşcasına bir o ceza sahası bir bu cezası koşan ve istatistikleri iyi olan modern bekler. İlerleyen dönemde scouting (gelişmekte olan gelişmesini beklediğiniz genç yetenekleri keşfetmek) yaparken bu iki önemli mevkiyi mutlaka göz önünde bulundurun. Sorare sürekli olarak gelişmekte ve biz de bu gelişmeleri sizlerle paylaşmaktayız.

Sorare

İlerleyen dönemlerde scouting bilgilerimizi sizlerle paylaşmak için can atıyoruz. Yazıyı sonuna kadar okuyanlar için bir örnek vereceğim. Martin Hongla 23 yaşında Royal Antwerp FC Royal Antwerp FC’de oynayan 19 yaşında Barcelona’yı gören stoper, ön libero ve merkez orta saha oynayabilen bir oyuncu. Güncel Fifa Rating’i 73 ama potansiyeli 80 olarak gözümüze çarpıyor, üstelik ilerleyen yıllarda da adını duyabileceğimiz bir isim.

Sorare

Liglere Giriş

Yeni bir menajer olarak, sonuçlara göre sizi Common ve Rare oyuncu kartlarıyla ödüllendirecek olan Çaylak Ligi’ne girebileceksiniz. Bu aşamada, seçtiğiniz dizilişle kartlarınızla 5’li bir takım oluşturmalısınız: 1 Kaleci, 2 savunma oyuncusu, 2 orta saha veya hücum oyuncusu. Puanlar, gerçek dünyadaki oyuncu performanslarına göre kartınıza atfedilir, kart başına maksimum 100’e kadar puanlanır ve ligdeki konumunuz diğer menajerlere göre sıralanır.

Sorare

Her hafta kartlarınız, oyun içindeki kartlara çarpan ekleyebilen ve daha yüksek liglerde rekabet etmenize ve ödüller kazanmanıza olanak tanıyan XP puanları kazanır. Ayrıca bonus puanlar kazanacak bir Kaptan oyuncu atayabilirsiniz, bu yüzden kaptan seçmenizde fayda var. Oyun günleri Salı’dan Cuma’ya, Cuma’dan Salı’ya kadar oluyor ve sadece sekiz maç haftası Çaylak Ligi’nde yarışabilir, ardından büyük bölgesel ve küresel liglere katılmanız gerekir. Büyük liglere katılmak için en az 4-5 tane rare kart almanız gerekmektedir veya çaylak liginde derece yaparak rare kart kazanabilirsiniz.

  • Geleceği parlak futbol fantezi oyunu olan Sorare’ye buradan kayıt olup, hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz.

🔥 Resmi Discord kanalına katılmak için tıklayınız.

📭 Resmi Sorare Türkiye Telegram grubuna katılmak için tıklayınız.

✨ Sorare ile ilgili gelişmeleri Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

✨ SorareTurkey ile ilgili gelişmeleri Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

Oğuzhan Bozkurt tarafından yazıldı.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Ölçeklendirme Tartışmaları 2: Blok Büyüklüğü Neden Önemli?

Bitcoin

Bitcoin Eleştirmenleri Artıyor: Yeni Eleştirmen Deutsche Bank