içinde

Sorare Nedir Ve Nasıl Oynanır?

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz, kullanıcıların her hafta oyuncu ticareti yapabilecekleri, turnuvalara katılabilecekleri ve ödüller için rekabet edebilecekleri Blockchain temelli bir fantezi futbol oyunudur.

Her sezon, süresi asla dolmayan sınırlı bir kart arzı vardır. Turnuvalara girmek de ücretsizdir, yani girebileceğiniz turnuva sayısında bir sınır yoktur! Sorare’nin en önemli özelliği ödüllerin seviyesi, resmi blockchain kartlarının kullanımı ve bu oyunun başlıca anlaşmalı olduğu şirketler (ConSensys, Ubisoft ve Opta.) Bu düzeyde bir destekle şuan için resmi olarak lisanslı 126 kulüp ile anlaşma sağlamışlardır. (Türkiye’den Fenerbahçe ve Galatasaray‘da mevcut.) Gerçek hayattaki futbolcuların, oynadığı futbol müsabakalarındaki gösterdiği performansına bağlı olarak 5 Kartlı takımınızı kurup puan kazanabileceğiniz fantezi futbol oyunudur. Haftada 2 Sorare oyunu vardır. Salı gününden Perşembe gününe kadar oynanan tüm oyunların ilki. Ardından ikincisi, Cumadan Pazartesiye kadar oynanan oyunları içerir. Bir turnuvanın gerçekleşmesi için o maç haftasında lisanslı en az 10 kulübün oynaması gerekir. Peki Sorare nasıl oynanır?

Sorare

Oyunun başında sizden istenilen görevleri yerine getirdiğiniz zaman oyun size 12 adet Beyaz (Common) kart vermektedir. Bu kartlar, Opta tarafından sağlanan verilere dayalı puanlama sistemi ile size haftalık olarak puanlar kazandırmaktadır. Her hafta 5 futbolcudan oluşan kadro kurulur. Kaleci, Defans, Orta saha, Forvet ve Extra iyi puan alabileceğini düşündüğünüz bir oyuncu. Oyun Puanı, Opta tarafından sağlanan 65 farklı istatistik yardımıyla hesaplanır. Mevkilere göre oyuncuların başlangıç puanları şu şekildedir. Kaleci 35 Puan, Defans oyuncusu 35.5 Puan, Orta Saha 26.5 Puan, Forvet 30 puan: Beyaz (Common), Kırmızı (Rare), Mavi (Super Rare), Kahverengi (Unique) olmak üzere toplam 4 kart çeşidi bulunmaktadır. Oyunun başında yeni üye olan herkes 4 hafta süren Rookie Lig’e katılma hakkı kazanır. Bu Ligde tek amaç ilk 3’e girip Kırmızı (Rare) kart kazanmaktır. İlk 4 hafta dolduktan sonra oyuna devam etmek için oyun sizden 4 adet Rare kart almanızı istemektedir. Katılabileceğiniz toplam 6 lig mevcuttur. Ligler şu şekildedir:

Sorare

Global All Star (Tüm oyuncular dahil)
Global Under 23 (Sadece 23 yaş ve altı oyuncular)
Champion Europe (Sadece La Liga, Serie A, Premier League, Bundesliga, Ligue 1 ve Super Lig)
Challenger Europe (Avrupa Şampiyonaların da olmayan Avrupa takımlarından oyuncular)
Champion Asia (Sadece Asya Ligi oyuncular)
Global Unique (Sadece Unique kartlar)
(Bir de özel olarak arada bir açılan Special Weekly)

Her Ligin farklı ödülleri bulunmaktadır. (Liglere katılmak istemeyenler oyunu sadece al sat olarak da değerlendirebilir)

Resmi Sorare Türkiye topluluğumuza tüm Türk Sorare oyuncularını bekliyoruz. Sorare tarafından düzenlenen Türk oyunculara yönelik etkinlikler burada gerçekleşecek, gelişmeler ilk burada paylaşılacaktır. Gruba katılmak için lütfen tıklayınız.

KoinSaati tarafından yazıldı.

Polkamon

Polkamon Nedir Ve Polkamon IDO’suna Nasıl Katılınır?

Kriptopara, Bitcoin

Kripto Paralarda Temel Analizin Önemi Nedir?