in ,

Sorare: Kart Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur.

Sorare’de hedefiniz, her hafta ve yıl boyunca ödül kazanma şansınızı en üst seviyeye çıkarmak için sürekli olarak yüksek puanlara sahip oyuncular bulmak olacaktır. Aynı zamanda al sat yaparak da oyunda para kazanmak mümkün. Oyuncu kartlarını satın alırken nelere dikkat edebileceğiniz hakkında ipuçlarını sizler için derledik.

Kaleci

Kaleci seçerken özellikle ayağı kuvvetli olması önemli hatalı pastan dolayı çok fazla puan kaybı yaşanabilir. Fazla kurtarış yapan, kalesini gole kapayan kaleciler de oldukça önemli.
Büyük takım kalecileri genel de kalesini gole kapatması daha olası kaleciler. Orta sıralara oynayan veya küme de kalmaya çalışan takım kalecileri ise daha fazla kurtarış yapabilme potansiyeline
sahiplerdir.

Destemizde sadece bir kaleci oynatma sınırı bulunduğu için diğer pozisyonlara göre kalecilerin fiyatı görece daha yüksektir. Bunun yanı sıra kaleciler sakatlanma riski en az olan mevki olduğu için de fiyatları diğer mevkilere göre daha yüksektir.

Sorare

Son sezonlarda yaşı büyük kaleciler (Tecrübeli) tercih edildiği için sakatlanma durumu göze alındığın da yedek kalecilerin de fiyatları oldukça yüksek olabilmekte.

Defans

Savunma oyuncusu seçerken 3 temel parametreye dikkat edilmeli. Topa müdahale, top kapma ve bire birleri kazanma. Bu savunma oyuncusu, belirtilen özelliklerin yanında ara sıra gol de atabiliyorsa puanını oldukça artıracaktır. Genel itibariyle takımlarda bir kesici , bir de top dağıtıcı stoper bulunmakta. Geriden oyun kuran takımlarda bu durum oldukça önemli.
İsabetli pas başına puan alındığı düşünüldüğün de ilk 3 özellik dışında isabetli pas yapan defans oyuncuları da iyi puan kazanmakta.

Bunun yanı sıra hücuma katkısı olan bekler oldukça önemli. Asist yapma olasılıkları her zaman yüksek olduğu için oldukça tercih edilebilmekte. Bunların yanı sıra gol yemeyen takımda oynayan defans oyuncuları extra puan aldıkları için Game Weeklerde genel olarak ev sahibi olan
veya rakibi zayıf olan oyuncuları kullanmak oldukça önemli.

Orta Saha

Sorare’de orta saha oyuncularını ofansif ve defansif orta saha oyuncuları olarak iki kategoriye ayırabiliriz. Defansif orta sahalar için savunma oyuncusu özelliklerini, ofansif orta sahalar için hücum (forvet) oyuncusu özelliklerini baz alabilirsiniz.
Seçiminiz ne olursa olsun, (eğer mümkünse) pas özelliği iyin olan, sıkça top kaptırmayan oyuncuları tercih etmeye özen gösterin. Pas, orta saha oyuncularının puanını önemli derecede etkileyen bir parametredir.

Sorare

İkili mücadele, hava topu ve top çalma oldukça önemli puan getiren istatistiklerdir. Orta sahalarda box to box oyuncular özellikle extra puan kazanabilmekte. Box to box oyunun her iki yönünü de oynayan oyuncu anlamına gelen bir terimdir. Ceza sahaları arasındaki alanda sürekli gidip-gelen, baskı yapan, zorlayan ve alanı koridor haline getiren futbolcular için bu terim kullanılmaktadır.
Örnek verecek olursak (Kante, Modric) gibi oyuncuları söyleyebiliriz. Extra özellik olarak duran top kullanan oyuncular gole ve asiste en yakın oyuncular olarak görünmekte.

Forvet

Ceza sahasına girmeler, şutlar ve önemli şanslar yaratma gibi özellikler hücum oyuncularına puan getiren özelliklerdir. Bunu akılda tutarak, asistler ve goller bir forvetin yüksek puan alması için en iyi yöntemdir. Bu nedenle her maç sık ve istikrarlı şut atan bir forvet seçmeniz lehinize olabilir.
Lewandovski ve Haaland gibi gol makinelerinin fiyatları oldukça yüksektir.

Alternatiflerini bulmak gerekir. Onun dışında ikili mücadele kazanan sırtı dönük oynayıp arkadaşlarına servis yapabilen forvetler de iyi puanlar alabilmekte. Orta sahalarda olduğu gibi duran top kullanan forvetler önemli. Özellikle penaltı kullanan forvetler tercih edilebilir.

KoinSaati ekibinin hazırladığı Sorare videomuzu da izlemeti unutmayın!

KoinSaati referansıyla Sorare’ye buradan kayıt olabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

trust wallet

Trust Wallet’ta Neden Satış Yapamıyorum?

Polygon (MATIC) Nedir?