içinde

Sorare Fantezi Futbol Oyununda Blockchain Oyuncu Kartları Nasıl Toplanır?

Sorare platformunun amacı futbol dünyasını blok zincirine entegre etmektir. Dünya çapında fantezi spor oyunları oynayan yüz milyonları bir araya getirme yolunda çalışmalar yapmaktadır. Bu vizyona ulaşmak için dijital kart toplayıcıların veya koleksiyoncularının, oyuncuların Ethereum blok zinciri ile nasıl etkileşim kurduklarını anlamaları gerekir. Sizler için Sorare Fantezi Futbol Oyunu’na nasıl başlayacağınıza ilişkin pratik bir kılavuz hazırladık.

1. Sorare Oyuncu Kartlarını Nasıl Satın Alabilirim?

Image for post

İlk kayıt aşamasında ücretsiz verilen oyuncularınızı seçme eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, takımınızı güçlendirmek için transfer pazarındaki oyuncu kartlarını görüntüleyebilirsiniz! Yeni oyuncu kartları veya başka bir menajerden oyuncu satın almak için iki ödeme seçeneği vardır:

  • Kredi kartı ile satın alma
  • ETH ile satın alma

Kredi kartı işlemi zaten oldukça basit, daha önceden birçok işlem yapmış olmalısınız. Kredi kartınızı kullanmadan teklif verebilmek için hesabınıza belirli bir miktar yüklemeyi tercih etmek isterseniz, oyunun para birimi “Ether”i kullanın.

2. Ether (ETH) Nedir?

Ether, Sorare’nin üzerine kurulu olduğu Ethereum ağına güç veren dijital bir para birimidir. Tüm para birimlerinde olduğu gibi, Ether’in değeri inişli çıkışlı bir seyir izleyebilir, bu yüzden kart/paket satın alırken bu dikkate alınmalıdır.

Sorare, size dijital kıtlığı ve küresel taşınabilirliği olan oyuncu kartlarını (örneğin diğer oyunlar) sağlamak için oyununu bu blok zinciri teknolojisi üzerine kurmaya karar verdi.

3. Sorare Cüzdanıma Nasıl Para Yatırabilirim?

Sorare cüzdanınıza para yatırmak için önce bir dijital para cüzdanına sahip olmanız gerekir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi Sorare, Ethereum cüzdanına bağlanmak için dijital cüzdanınızı bağlamanızı isteyecektir.

Image for post

Dijital cüzdan, Ether’leriniz için bir banka hesabı görevi görür. Kurtarma anahtarınızı unutmadığınızdan lütfen emin olun. Günümüzün en sağlam ve güvenilir cüzdanı olan MetaMask cüzdan arayüzünü kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunu, Chrome veya Firefox tarayıcınızın üstüne bir eklenti olarak kurabilirsiniz. MetaMask eklentisini kurmak için tıklayınız. MetaMask cüzdanı hakkında hiç bir fikriniz yok mu? Hiç sorun değil, nasıl çalıştığını ve nasıl kurulacağını anlamak için lütfen bu aşağıdaki videoyu izlemeyi unutmayın. Eğer videoyu açamıyorsanız MetaMask’ın tam olarak ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını anlamak için tıklayınız.

4. ETH Nasıl Alınır?

ETH satın almanın birçok yolu var ancak, güvenilir ve anlaşılır iki seçenek sunmamız daha iyi olur düşüncesindeyiz.

Avrupa’da yaşayan bir kullanıcıysanız: Coinhouse kullanmanızı tavsiye ederiz. Platformda bir hesap oluşturduktan sonra kolaylıkla ETH satın alabilir ve MetaMask cüzdan adresinize gönderebilirsiniz. Bunun nasıl çalıştığını görmek için lütfen aşağıdaki videoyu izleyin.

Eğer Avrupa sınırları dışında yaşıyorsanız: Coinbase kullanmanızı tavsiye ederiz. Platformda bir hesap oluşturduktan sonra kolaylıkla ETH satın alabilir ve MetaMask cüzdan adresinize gönderebilirsiniz. Lütfen bunun nasıl yapılacağına ilişkin buradaki eğiticiye videoyu izleyin.

5. ETH Varlığınızı MetaMask’a Nasıl Gönderirsiniz?

Ether’inizi bu platformlardan birinde satın aldıktan sonra, kullanmak için MetaMask cüzdanınıza göndermeniz gerekir.

Daha önce Coinhouse kullandıysanız, Ether’inizi Metamask adresinize nasıl göndereceğinizi açıklayan resimli makalelerini okuyabilirsiniz.

Daha önce Coinbase kullandıysanız, Ether’inizi başka bir cüzdana nasıl göndereceğinizi açıklayan destek makalelerine de başvurabilirsiniz.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra Ether, MetaMask adresinize gelecektir!

6. Sorare Cüzdanınızı MetaMask’a Bağlama

Bu işlemi başlatmak için 0.000E yazan yere tıklamanız gerekir. Bu, Sorare cüzdanınızdaki bakiyedir. Tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran görüntülenir.

Image for post

“Connect” seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki görsel karşınıza çıkacatır.

Image for post

Ethereum hesabınızı (MetaMask) Sorare hesabınıza bağlamak için kart hesabına tıklayın.

Image for post

Bağlantıyı tamamlamak için “Sign (İmzala)” seçeneğine tıklamalısınız. Sorare, cüzdanınızla etkileşim kurabilir ve ne kadar paranız olduğunu okuyabilir. Sorare hesabınıza para yatırmak istediğiniz için “Deposit (Para Yatır)” seçeneğine tıklayın.

Sorare

“Para Yatır” düğmesine tıkladığınızda, ETH’yi MetaMask’ınızdan Sorare hesabına göndermeniz gerekecektir. Bunu yapmak için “Confirm (Onayla)” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Sorare

Ardından bir onay ekranı görüntülenecektir. Ethereum’da bir işlem göndermek genellikle 15 saniye kadardır.

Sorare

Artık oyuncu kartlarını satın alabilirsiniz! Sorare hesabınıza yatırdığınız miktar sağ üst köşede görünür. Şimdi, ilk oyuncunuza teklif verebilirsiniz.

Sorare

Şansınız bol olsun ⚽⚽

Eğer cüzdanınızı bağlamada hâlâ sorun yaşıyorsanız, oyunla ilgili sorularınız varsa veya sadece Sorare Topluluğu’na katılmak istiyorsanız:

🔥 Resmi Discord kanalına katılmak için tıklayınız.

📭 Resmi Sorare Türkiye Telegram grubuna katılmak için tıklayınız.

✨ Sorare ile ilgili gelişmeleri Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

 

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bu Ülkede Devlet Memurları Artık Kripto Para Yatırımlarını İbraz Edecek: Sıra Türkiye’de mi?

2021 Bedava Bitcoin (BTC) Kazanma Yolları