in ,

Sorare’de Kaleci Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur. Sorare’de hedefiniz, her hafta ve yıl boyunca ödül kazanma şansınızı en üst seviyeye çıkarmak için sürekli olarak yüksek puanlara sahip oyuncular bulmak olacaktır. Aynı zamanda trade yaparak da oyunda para kazanmak mümkündür. Bu yazıda sizler için kaleci seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ele aldık.

Sorare’de kaleci seçerken özellikle dikkat etmemiz gereken birkaç konu mevcuttur.

İlk olarak, kalecinin oynadığı takımın her sezon bulunduğu ligte hangi kulvara oynadığını bilmek gerekir. Bununla birlikte her sezon oynadığı takımın amacı şampiyon olmak mı yoksa orta sıra takımı olmak mı gibi soruların cevabını da bilmek oldukça önemlidir. Bunları bilmek kalecinin oynadığı takımın savunmasına ne kadar önem verdiğini de anlamamızı sağlayacaktır.

Sorare

İkinci olarak, kalecinin ayağının kuvvetli olması önemlidir. Bunun nedeni, oyun içerisinde hatalı pastan dolayı çok fazla puan kaybı yaşanabilir. Eğer kaleci orta sıra veya kümede kalmaya oynayan bir takımda ise fazla kurtarış yapan, kalesini gole kapayan kaleciler de oldukça önemlidir. Büyük takım kalecileri, genelde kalesini gole kapatması daha olası kalecilerdir. Orta sıralara oynayan veya kümede kalmaya çalışan takım kalecileri ise daha fazla kurtarış yapabilme potansiyeline sahiplerdir.

Kaleciler için en çok puan kazandıran istatistik, “kurtarış” yapmaktır. Kalecilerin fiyatı, destede sadece bir kaleci oynatma sınırı bulunduğu için diğer pozisyonlara göre nispeten daha yüksektir.
Bunun yanı sıra kalecilik, sakatlanma riski en az olan mevki olduğu için de fiyatları diğer mevkilere göre daha yüksektir.

Geçen sezon yapılan bir açıklama ile eskiden kullanılan common kalecilerin artık kullanılmaması sebebiyle de rare ligte oynamak için mutlaka rare kaleci almanız gerekmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Oğuzhan Bozkurt tarafından yazıldı.

trust wallet

Trust Wallet, Binance Smart Chain’e (BSC) Nasıl Bağlanır?

custom token, token, metamask

MetaMask Airdrop’u Nasıl Alınır?