in

Sorare 680 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Sorare

Sorare kurucu ortağı 2018 yılında Sorare için kurucu vizyonu ilk ortaya koyduğunda amaç teknolojinin sınırsız potansiyelini açığa çıkarabilecek yeni bir oyun yaratmaktı. Bu durumda bir fantezi futbol ürünü ortaya çıkarmak başlamak için mükemmel bir adımdı.

2021 yılında dünya çapında daha fazla futbolcu, kulüp ve taraftar Sorare’yi benimsedi. Şu anda Sorare’de 180’den fazla kulüp, 6000 lisanslı futbolcu ve 600,000 kayıtlı kullanıcı bulunuyor. Yeni yatırımcılar bu dev platformu B Serisi yatırım turunda 680 milyon dolarlık rekor kıran bir bağış miktarı ile destekledi.

Sorare

Softbank liderliğinde sürdürülen bu bağış, Atomico, Bessemer Ventures, D1 Capital, Eurazeo, IVP ve Liontree’nin katılımıyla, Benchmark, Accel ve Partech gibi tarihi yatırımcıların ve Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian gibi önde gelen melek yatırımcıların katılımıyla yapıldı.

  • Geleceği parlak futbol fantezi oyunu olan Sorare’ye buradan kayıt olup, hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz.

Yapılan bu bağış Sorare’de vizyon hedeflerine ulaşmak için yapılacak. Dünyanın en iyi takımı oluşturulmaya devam edecek. Yeni ortaklıklarla ekosistem büyüyecek. Marketing alanında işler büyümeye devam edecek ve yeni sporlar bu ekosisteme dahil olacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Mimari Teknoloji

Gelecekte Şehirler Nasıl Olacak?

Polkadot Ekosisteminde İşlem Hacmine Göre İlk 5 Kriptopara