in ,

Son Zamanların Dikkat Çeken Projesi Hathor Network Özel İncelemesi

Hathor Network

Hathor Network (HTR), Etherum rakibi ve gelecek vadeden, patlama potansiyeli olan bir blokzinciri projesidir. KoinSaati topluluğu olarak Hathor’u Türkiye’de ilk duyuran topluluğuz. Birçok yatırımcı Elinde $HTR tutmakta. Şimdi Hathor Network için özel bir inceleme yazısı yazalım.

Hathor Network bir blokzinciri projesidir ve iş ispatı (PoW) modeli ile madencilik yapılmaktadır. Nano sözleşmeler ile Ethereum’a rakip olarak görünmektedir. Uzun süreli detaylı çalışma ve iş birliklerinin sonucunda ortaya çıkan Hathor Network projesi, büyük blokzincirleri ile rekabet etme potansiyeline sahiptir. Aynı zamanda oldukça çalışkan bir ekibi vardır. Kullanımının zamanla artması ile $HTR’nin de  fiyat anlamında da hareket edebileceği beklentiler arasındadır.

Hathor Network

Hathor Network ile ilgili temel birkaç maddeyi sıralayalım:

*Hathor 7 yılın üzerinde bir akademik araştırma neticesinde, projenin kurucu ortağı Marcelo Brogliato’nun doktora tezi ve ileri seviyede akademik incelemesiyle geliştirilen yeni bir dağıtık defter teknolojisidir.

*Hathor blokzinciri son derece hızlı ve ölçeklenebilir olmakla beraber işlem ücretleri (fee) yoktur. Bu yönüyle yüksek işlem ücreti problemini henüz çözemeyen Ethereum’a karşı avantajlı haldedir. Bununla beraber Hathor, birlikte çalışabilirliğe de önem vermektedir. Önümüzdeki yıllarda diğer blokzincirleri ile birlikte çalışabilir hale gelmeyi planlamaktadır.

*Hathor blokzincirinin en önemli özelliklerinden birisi birkaç tıklamayla herkesin kendi tokenını oluşturabilmesine olanak vermesidir.

*Nano sözleşmeler Hathor blokzincirine güç ve avantaj sağlamaktadır. Nano sözleşmeler gömülü akıllı sözleşmeler için daha güvenli bir yöntemdir.

*Piyasa değerine baktığımızda ise hala gem statüsünde olduğunu görebilirsiniz. Bu da $HTR’yi yüksek büyüme potansiyelli bir coin haline getirir.

Hathor

Hathor Network Nedir?

Hathor, yönlendirilmiş asiklik grafik (DAG-Directed Acyclic Graph) ve blokzinciri teknolojisinin bir karışımı olarak güvenlik, ölçeklenebilirlik ve merkeziyetsizlik üçlemesi olan, imkânsız üçlü de denir, (Scalability Trilemma-Vitalik Buterin) problemini çözmeyi amaçlıyor. Madenciliği yapılmış blokzincirleri bir DAG işlemi içindedir. Blokzinciri, işlemler düşük olduğunda ağın güvenliğini sağlar. İşlemler yüksek olduğunda ise DAG güvenliğini sağlar. Hathor, mimari olarak bu yönüyle Bitcoin ve IOTA’nın bir kombinasyonu gibidir.

*Bununla beraber Hathor, çok daha basit akıllı sözleşme biçimleri olan, çok daha düşük ve hesaplama gücüne sahip olan nano sözleşmeleri de içermektedir.

*Atomik alım satım işlemleri Hathor mimarisinin bir parçasıdır. HathorSwap her an hayata geçebilir.

*Hathor etkileyici bir şekilde “tek tıkla token oluştur” özelliğine sahiptir.

$HTR Tokenomisi

Hathor ekibi, tokenlarının %6’sını “onaylanmış bir listeleme etkinliğinde” alır ve geri kalanı 4 yıllık bir yayın programına hak kazanır. Hazine tokenları ise şu sıralı girişimler ve büyüme içindir: çalışanlar, tedarikçiler, pazarlama, yasal hizmetler, stratejik kullanım durumları için teşvikler, stratejik ortaklıkların güvence altına alınması, gelecekteki ödül programları ve Hathor’un yol haritasını ve uzun vadeli hedeflerini gerçekleştirmek için gerekli diğer harcamalar.” Vaulted Tokenların ana ağdan 5 yıllık kilidi vardır ve gereksiz tokenlerin yakılmasının uygun olup olmadığını görmek için baştan sona değerlendirilecektir. Önceden kazılmış tokenlar aşağıdaki tablodan oluşur:

HTR

Ek olarak, dolaşımdaki arz programı korkutucu görünüyor. Kısa vadeli trader’ları bunu göz önünde tutmaları gerekir. 2021’de %100’ün üzerindeki enflasyon oranlarının 2025 yılına kadar %1,11 enflasyon oranına kadar önemli ölçüde düşmesi bekleniyor.

Madencilik ise halihazırda var olan Bitcoin altyapısından ve devasa Bitcoin ağının güvenliğinden yararlanmak amacıyla Bitcoin madenciliği ile bağlantılıdır. Onun dışında ödül yarılanması (halving) ilk 3 yıl boyunca her yıl olacaktır.

*1.Yıl: 64 $HTR
*2.Yıl: 32 $HTR (1,051,200’üncü blok)
*3.Yıl: 16 $HTR (2,102,400’üncü blok)
*4.Yıl: 8 $HTR (3,153,600’üncü blok)

Hathor Network Ekibi

Hathor’un ekibi herkese açıktır, Linkedin sayfalarına göz atmaktan çekinmeyin. Yıllardır Hathor’un temellerini inceleyen araştırmacı ve mühendislerden oluşan bir kuruluştan oluşurlar. Hathor’un bir kısmı, önceden kazılmış kilitli tokenları koruyan, fon artırımlarını koruyan ve projenin üretken kalmasını sağlayan Hathor Laboratuvarlarıdır.

Hathor laboratuvarları sonunda Hathor Vakfı’na dönüştürülecek ve merkezi İsviçre’de olacak. Hathor ayrıca topluluk katılımını ve yeniliği desteklemeye yardımcı olmak için hibe programlarını yayınladı. Ayrıca resmi olarak Hathor Laboratuarlarının bir parçası olmayan, ancak Hathor ile inşa ve koordinasyon üzerinde çalışan HTR/FDT de var. Onun dışında HathorSwap ve Hathor Banka Kartı gibi Katman 2 altyapısı üzerinde çalışıyorlar.

Hathor Network Yol Haritası

Hathor Network ekibinin yol haritası oldukça heyecan verici. HTR/FDT’den Hathorswap, Hathor sanal banka kartı da resmi yol haritasında olmasalar da yol haritası tartışmasına dahil edilmelidir. Hathor’un Nano Sözleşmeleri, NFT entegrasyonunu ve diğer blok zincirlerle birlikte çalışabilirlik entegrasyonunu yayınlamak için iddialı bir planı var.

Ayrıca, ölçeklendirmeyi ve 3. taraf oracle entegrasyonunu artırmak için yan-DAG’ler uygulamak istiyorlar. Hepsi yıl sonuna kadar tamamlanacak görünüyor. Yol haritasına tam uyum göstermeleri önemli.

$HTR Fiyat Analizi

Hathor’un arkasındaki fayda ve teknolojiyi okuduktan sonra, fiyat hareketinin olanaklarını anlamaya başlayabilirsiniz. Hathor, uzun vadeli yatırım potansiyeline sahiptir, çünkü tüm hak kazanma ve yarılanma gerçekleştikten sonra fiyat fırlayabilir. Aynı zamanda, bazı heyecan verici kısa vadeli fiyat hareketleri için de potansiyel var.

$HTR’nin Kucoin’de yayınlanmasından bu yana, şimdiden 0.20 USD’den tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.80 USD’ye kadar ilerledi. Şimdilerde ise 0.50 USD yakınlarında geziniyor.

Toplam piyasa değeri ise rakiplerine nazaran çok düşük görünüyor. Bu da yol haritasına uyduklarında ve halvingler gerçekleştiğinde fiyatta ciddi sıçramalar olabileceğinin önemli bir göstergesi olarak gözümüze çarpıyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

İngiliz Polisi 250 Milyon Değerinde Kriptopara Varlığına El Koydu

kriptopara, Bitcoin

Kriptopara Piyasası Ciddi Düşüş Yaşadı