in , , ,

Son Zamanlarda Gaming Alanında En Çok İlgi Çeken “Monsta Infinite” Projesi Nedir?

Monsta Infinite

Monsta Infinite, kullanıcıların oyunu rekabeti körüklereyerek boş zamanlarınızda oyun oynayarak token kazanabileceği merkeziyetsiz bir oyun evrenidir.

Monsta Infinite, sıra tabanlı bir kart savaş sistemi ile oynamak için üçlü eşleştirme bulmaca sistemini birleştirir. Monsta Infinite sıradan bir kart oyunu değildir. Daha rekabetçi bir oyun içi savaş deneyimi yaratmak ve oyundaki heyecanı, rekabeti ve zorlukları artırmak üzere oyun anlayışı tasarlanmıştır.

Monsta Infinite

Monsta Infinite fikrinin başlangıcı Şubat 2021 tarihine kadar dayanıyor. Ekibin ilk planı Axie Infinity’yi forklamak ve daha düşük giriş maliyetli Axie benzeri bir oyunun potansiyelini taklit etmek.

Monsta’nın Misyonu‌

İnternet finansmanının gücü herkes tarafından anlaşılması kolay ve erişilebilirdir. Oyunlaştırma yoluyla blok zinciri teknolojisinin daha kolay ve daha geniş bir şekilde benimsenmesi sağlanabilir. Topluluktaki her bir oyun severin içsel tutkusuyla hareket ederek, dünyaya oyunun harikalarından haberdar ederek, oyun ve finanstan nasıl en iyi şekilde yararlanabileceğini herkese kanıtlamak istiyorlar!

Monsta’nın Vizyonu‌

  • Blok zinciri oyununu eğlenceli ve ilham verici bir gerçeklik haline getirmek
  • Blok zinciri ve oyun teknolojisini geliştirmek
  • Canlı topluluk ve sanatla dolu sanal bir dünya yaratmak
  • Evrensel Temel Gelirin gerçekleşmesini hızlandırmak

Oynanış

Kadim zamanlardan beri, hiçbir insan evrenin oluşumunun sırlarını, başlangıcın ve kaçınılmaz sonun gizemlerini açıklığa kavuşturamadı. İnsan uygarlığının bilim adamları, 13.8 milyar yıl önceki büyük patlamanın (big bang), tüm galaksileri, yıldızları, gezegenleri ve yaşamın mucizelerini oluşturan, evrenin ilk genişlemeye başladığı ve evrenin yaşını başlattığı nokta olduğuna inanıyor. Galaksimizde yer alan gezegen kütleleri arasında Dünya’daki yaşamlardan başka yaşam belirtisi var mı? Belki de “dünya yıldızı”. Shani’nin uydularından birinde, zengin fosil toprakları ve makul çevre koşullarıyla bu mümkün olabilir. Ancak bu hususta insanların bilmediği şey, dinozorların çağından önce Shani gezegeninde MONSTA olarak bilinen efsanevi ve eski bir uygarlığın var olduğuydu.

Monsta Infinite

MONSTA, esrarengiz ve tuhaf bir türdür, kimse kökenlerini veya yaratıcılarının kim olduğunu bilmemektedir. Her iki cinsiyeti de tanımlamıyorlar ve üreme için dölleme yeteneklerini kaybettiler. Bununla birlikte, yaşam, gelecek nesli yaratmak, genetik mirasını aktarmak için büyük bir misyona sahiptir. Dünyadaki her varlık, doğal hayatta kalma içgüdülerine sahip olmak ve yok olmalarıyla mücadele etmek için inşa edilmiştir. Böylece çeşitli çözümler denediler, bazıları gezegenin kaynaklarını araştırmak için kullandılar, bazıları elementlerin enerjisiyle harmanlandı ve bazıları çevrenin koşullarında gelişti. Bu dönemde, sayısız umutsuz deneyle birlikte yaşamın sınırları, ırksal popülasyonu harap etti.

Monsta Iinfinite

Nesli tükenmeye doğru giden en karanlık ve en uzun inişin sonunda, biyolojik deneylerde akıl almaz bir başarıya imza attılar. İki MONSTA ve onların Stamen Tellus‘unun Kritus Ocağı ile birleştirilmesiyle bir genetik füzyon üretilerek, iki INCEPTION MONSTA’nın ilk genetik klonu üretildi. Sonunda, kalan 4088 INCEPTION MONSTA kendilerini mühürlemeye karar verdi ve alt nesillerine onları yalnızca yeni bir yıkım kriziyle karşı karşıya kaldıklarında uyandırmalarını hatırlattı.

Oynanış hakkında daha fazla bilgi edinmek için Monsta Infinite’nin Whitepaper yazısına bakabilirsiniz: https://docs.monstainfinite.com/gameplay

Teknolojisi

En büyük çaba, erişilebilirlik ve merkeziyetsizliğe en yüksek önceliği getirmeye odaklanmaktır. Bu yolculuğa, birçok kişi için daha uygun fiyatlı ve erişilebilir olacağına inanılan Binance Smart Chain BSC üzerine inşa edilmiş NFT ve oyun ile piyasaya çıkılması tercih edildi. Binance Smart Chain ile EVM özelliklerine ve birlikte çalışabilirliğe sahip bir yan zincir hizmeti uygulanmakadır. Bu, oyuncuların her adımda bir ücret ödemeden Monsta’ları da dahil olmak üzere oyun içi varlıklarını kaydetmelerine ve güncellemelerine olanak tanır.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

kriptopara

BTC, ALGO ve SOL Fiyat Analizi | 4 Eylül 2021

Eqifi

EQIFI ve TEZOS Platformundan Stratejik Ortaklık Duyurusu