içinde

Son Günlerin Önde Gelen Funding Round’ları

Bugünkü yazımızda “son günlerin dikkat çeken funding round’ları hangileri oldu?” sorusuna cevap bulmaya çalışıyoruz. Basit bir strateji ile hangi projenin ne kadar yatırım aldığına bakarak ileriye dönük uzun vadeli bir kripto sepeti yapabilirsiniz. 

Doodles

NFT üreticisi Doodles, Seven Seven Six tarafından yönetilen funding round’da 54 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar arasında Acrew Capital, FTX Ventures ve 10T Holdings yer aldı.

Doodles’ın 10.000 görüntüden oluşan koleksiyonu şu anda yaklaşık 121 milyon dolarlık bir toplu değere sahip. Toplanan fon, müzik ve oyun NFT’lerini çeşitlendirmek için kullanılacak.

Community Labs

Arweave’de native bir yazılım geliştirme şirketi olan Community Labs, 30 milyon dolarlık finansman sağladı. Funding round, Lightspeed Venture Partners tarafından yönetildi. Diğer yatırımcılar arasında Arweave, Bain Capital Crypto, Blockchain Capital, Distributed Global ve Road Capital Management yer aldı.

Toplanan fon, on chain veri depolamadan yararlanılmasına yönelik çalışacak ekipler oluşturması için harcanacak.

Diamond Standard

Elmasları tokenize eden bir blockchain girişimi olan Diamond Standard, Left Lane ve Horizon Kinetics’in ortak liderliğindeki A serisi funding round’dan 30 milyon dolar topladı.

Diamond Standard, çeşitli borsalarda standartlaştırılmış ve trade yapılabilen, fiziksel elmaslarla desteklenen Ethereum tabanlı token’lar piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Toplanan fonun, üretim kapasitesini genişletmek ve tokenize ürünlerin dağıtımını hızlandırmak için kullanılması hedefleniyor.

Revolving Games

Polygon blockchain tabanlı bir social world ve trading role play oyunu olan Revolving Games, Pantera Capital liderliğinde 25 milyon dolarlık fon topladı.

Funding Round’daki diğer yatırımcılar arasında Animoca Brands, Polygon, Houser, Dapper Labs, Permanens Capital Partners, Kenetic, Sarmayacar ve DWeb3 Capital yer aldı.

Toplanan yatırım, oyunlar geliştirmek ve çevrimiçi dünyalar inşa etmek için kullanılacak. Bununla birlikte, player-owned trading ekonomilerini geliştirecek teknolojilere yatırım yapılacak.

Goldsky

Bir kripto veri altyapı platformu olan Goldsky, Felicis & Dragonfly Capital tarafından yönetilen seed founding round’dan 20 milyon dolar topladı. Goldsky, akıllı sözleşmelerden veri okuma ve işleme ile ilgili sorunları çözmeyi hedefliyor.

Diğer yatırımcılar arasında Elad Gil, Plaid founders Zach Perret and William Hockey, Uniswap Labs, 0x Labs, Zhuoxun Yin of Magic Eden, Alex Xu of Azuki ve Compound Finance’ten Robert Leshner yer aldı.

Ownera

Tokenize edilmiş varlıklar için bir trading network olan Ownera, son fundraising’den 20 milyon dolar topladı. Ownera, siloed tokenization platformlarını ve trading arayüzlerini birbirine bağlayacak unifed trading pipeline oluşturmayı hedefliyor.

Diğer yatırımcılar arasında J.P. Morgan, LRC Group ve Accomplice Blockchain gibi isimler yer aldı.  Toplanan fon, network’ün dağıtımını hızlandırmak için kullanılacak.

Spice AI

Bir Web3 veri platformu olan Spice AI, Madrona Ventures Group tarafından yönetilen seed funding round’da 13,5 milyon dolar topladı.

Spice AI, veri ve yapay zeka altyapısı oluşturma sürecini yönetip yeni nesil veri odaklı uygulamalar (NFT marketplace’ler için öneriler, akıllı vergi, denetim ve muhasebe sistemleri, wallet to wallet mesajlaşma için spam algılama ve ödemeler için dolandırıcılık algılama sistemleri vb.) oluşturur.

Diğer yatırımcılar arasında Blackbird Ventures, Basis Set Ventures, Alumni Ventures Blockchain Fonu, Asimetrik, Protocol Labs, IEX Fund ve diğer stratejik melek yatırımcılar yer aldı.

Gameplay Galaxy

Web 2.0 spor ve yarış oyunlarının yaratıcısı Gameplay Galaxy, Blockchain Capital tarafından yönetilen seed round’da 12.8 milyon dolar topladı.

Diğer yatırımcılar arasında Merit Circle, Com2uS, Mysten Labs, Solana Ventures, Yield Guild Games ve Hustle Fund yer aldı.

Toplanan fon, blockchain tabanlı oyun ekosistemini genişletmek ve ekibi desteklemek amacıyla kullanılacak.

Slide

Merkeziyetsiz uygulamalar için kullanıcı deneyimi altyapısı sağlayan bir girişim olan Slide, Polychain Capital ve Framework Ventures tarafından ortaklaşa yönetilen funding round’dan 12,3 milyon dolar topladı.

Diğer yatırımcılar arasında Coinbase Ventures, Circle, Outlander Ventures, Balaji Srinivasan, Ani Pai ve Shayne Coplan yer aldı.

Toplanan fon daha fazla personelin işe alınmasına, altyapı harcamalarına ve ürünün DApp’lere dağıtımında kullanılcak.

Omni

Web3 teknolojilerine erişimi artırmayı amaçlayan noncustodial wallet olan Omni, seed round’dan 11 milyon dolarlık bir fon topladı. Toplanan fon, wallet hizmetlerini ve entegrasyonlarını genişletmek için kullanılacak.

Yatırımcılar arasında Tura Spartan Group, GSR, Eden Block, OP Crypto, Shima Capital, Kosmos Ventures, Daedalus Angels, PrimeBlock Ventures, Figment Capital, Lattice Capital ve Chorus One gibi isimler bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Rebus Airdrop Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin, Ayı,

Kripto Para Yatırımcılarında Büyük Panik: Sert Çöküş mü Geliyor?