içinde , ,

Son Dönemde En Fazla Yatırım Alan 5 Web3 Projesi

Bugünkü yazımızda son zamanlarda en çok yatırım alarak dikkatleri üzerine çeken 5 Web3 projelerini inceliyoruz. Basit bir strateji ile hangi projenin ne kadar yatırım aldığına bakarak da ileriye dönük uzun vadeli bir yatırım sepeti oluşturabilirsiniz. 

Web 1.0’dan, Web 2.0’a dönüşen internet, son birkaç yılda Web 3.0’a evrilmeye başladı. Web3; yani merkeziyetsiz web, çeşitli yenilikçi özellikler sunarken istikrarlı ve güvenli bir merkeziyetsiz ağ elde etmeyi vadeden internetin en son ana yinelemesidir.

En Çok Yatırım Alan 5 Web3 Projesi

Mysten Labs

Ethereum ve Solana gibilerine meydan okumak için inşa edilmiş, henüz piyasaya sürülmemiş bir Proof-of-Stake Layer-1 olan Sui’nin yaratıcısı Mysten Labs, FTX Ventures liderliğindeki B Serisi funding round’dan 300 milyon dolar topladı.

Diğer yatırımcılar arasında a16z Crypto, Jump Crypto, Apollo, Binance Labs, Franklin Templeton, Coinbase Ventures, Circle Ventures, Lightspeed Venture Partners, Sino Global, Dentsu Ventures, Greenoaks Capital ve diğerleri yer alıyor.

Limit Break

Mobil oyun geliştiricisi Limit Break; Paradigm, Standard Crypto ve CEO Mino Games Josh Buckley liderliğinde, Ağustos ayında gerçekleşen iki funding round’dan 200 milyon dolar topladı.

Diğer yatırımcılar arasında FTX Ventures, Coinbase Ventures, Positive Sum ve Anthos Capital da yer alıyor. Toplanan fonlar, Web3 MMO oyunlarının yanı sıra Genesis NFT’ler için ücretsiz mint üzerine kurulu Free to Own (F2O) modelini tanıtmak için kullanılacak.

Aptos Labs

Aptos Labs, FTX Ventures ve Jump Crypto liderliğinde, Haziran ayında gerçekleşen A Serisi funding round’dan 150 milyon dolar topladı. Yatırımcılar arasında, a16z, Multicoin Capital, Circle Ventures, Apollo, Franklin Templeton, Griffin Gaming Partners ve Superscrypt bulunuyor.

Meta’nın kripto kolu Diem, yoğun düzenleyici incelemeler nedeniyle Ocak’ta stablecoin projesini  sonlandırdı. Şubat ayında Aptos Labs, “dünyadaki en güvenli ve üretime en hazır blockchain”i yaratma hedefiyle Diem blockchain’i hayata döndürme planlarını duyurdu. Aptos, toplanan fonları projenin gelişimini desteklemek için kullanacak.

Gnosis Safe

Dijital varlık yönetimi platformu Safe (önceden Gnosis Safe olarak biliniyordu), 1kx liderliğinde Temmuz ayında gerçekleşen round’dan 100 milyon dolar topladı.

Round’a aralarında Tiger Global, A&T Capital, Blockchain Capital, Digital Currency Group, Coinbase Ventures, Greenfield One, ParaFi, Lightspeed, Polymorphic Capital da olmak üzere 50’nin üzerinde yatırımcı katıldı.

Toplanan fonlar; hibeler, ekosistem yatırımları, developer tools ve altyapı sağlama yoluyla safe smart contract hesaplarından yararlanan canlı bir uygulama ve cüzdan ekosistemini desteklemek amacıyla kullanılacak.

Unstoppable Domain

Bir NFT domain sağlayıcısı olan Unstoppable Domains, Pantera Capital liderliğinde Temmuz ayında gerçekleşen A Serisi funding round’dan 65 milyon dolar topladı.

Round’daki diğer yatırımcılar arasında Mayfield, Gaingels, Alchemy Ventures, Redbeard Ventures, Spartan Group, OKX Blockdream Ventures, Polygon, CoinDCX, CoinGecko, Web3 syndicate, Hardyaka, Rainfall Capital, Broadhaven, El Ventures, ve Sound Media Ventures ile önceki yatırımcılar olan Boost VC ve Draper Associates yer aldı.

Toplanan fonlar, ürün inovasyonunu devam ettirmek ve Web3 alanındaki ortaklıkları genişletmek için kullanılacak.

Ekstra: Socios – FC Barcelona Barça Studios

Ağustos ayının başında FC Barcelona, ​​blockchain destekli fan engagement ve ödül platformu Socios.com’un, FC Barcelona’nın blockchain, NFT ve dijital varlıklarını ve Web3 stratejilerini hızlandıran stratejik teknoloji ortağı olacağını duyurmuştu. Socios, stratejik ortaklığın bir parçası olarak FC Barcelona’nın Barça Studios’a 100 milyon dolar yatırım yaptı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Güvenlik Öncelikli dWallet Blok Zinciri: Odsy Network Nedir?

Ethereum Boğasında Yükselebilecek Projeler