in ,

Son Dakika: BitMEX’in Eski CEO’su, ABD’li Yetkililere Teslim Olacak!

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) borsalarından ve türev işlem platformlarından birisi olan BitMEX için olaylar durulmuyor. BitMEX’in eski CEO’su ve kripto para sektörünün en önemli isimlerinden Arthur Hayes’in ABD’li yetkililere teslim olacağı iddia edildi.

BitMEX’in Eski CEO’su Teslim Oluyor

ABD’li yetkililer tarafından BitMEX borsasının üç üst düzey yöneticisi Arthur Hayes, Ben Delo ve Greg Dwyer’a karşı başlatılan soruşturma sonrası borsa büyük bir değişime gitmişti. Hayes istifa ederken diğer görevliler de benzer yöntemler seçti. BitMEX’in yönetimi tamamen değişse de üçlünün ABD’li regülatörlerden kurtulamadığı ortaya çıktı.

Avukat Pavel Pogodin tarafından aktarılan bir son dakika iddiasına göre ise Arthur Hayes’in 6 Nisan 2021 tarihinde ABD’li yetkililere Hawaii’de teslim olması bekleniyor. Öte yandan Dwyer’ın teslim olmayı reddettiği ve ABD’nin kendisi için Bermuda hükümetinden suçlu iadesi talep ettiği belirtiliyor. Ben Delo’nun ise mart ayı bitmeden New York içerisinde yetkililere teslim olacağı vurgulanmakta.

Bütün bu gelişmelerin Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceği ise büyük bir bilinmezlik. Hayes’in BitMEX ile ilgili manipülasyondan tutuklanması ise her şeyi değiştirebilir ve piyasada bütün düzen tersine dönebilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Ripple Yerinde Kalacak: Bu Karar XRP’yi Nasıl Etkiler?

Bitcoin, kripto para

Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyen En Önemli 4 Faktör