in , ,

Son Bir Aylık İşlem Hacmine Göre İlk 15 NFT Koleksiyonu

Bu yazımızda, son bir ay içinde gerçekleştirdiği işlem hacmine göre en iyi 15 NFT koleksiyonunu ele alacağız. 

Listenin ilk başında 119,4 milyon dolarlık işlem hacmi ve 1.347 satışla tartışmasız lider olan Bored Ape Yacht Club yer alıyor. Listenin ikinci sırasında bulunan Mutant Ape Yacht Club ise 89.3 milyon dolarlık işlem hacmi ve 5 bin 69 satış ile yer alıyor. 

Son dönemlerin popüler NFT koleksiyonlarından Azuki, 60.7 milyon dolar işlem hacmi ve 2 bin 25 satış ile üçüncü sırada yer aldı. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın attığı bir tweet ile kripto para biriminde çift haneli yükselişler yaşayan Milady’nin NFT koleksiyonu Milady Maker da listenin dördüncü sırasında kendine yer buldu. Milady Maker, son bir ay içinde 32.1 milyon dolarlık işlem hacmi ve 4 bin 615 satış gerçekleştirdi. Listenin beşinci sırasında ise 30 günde 27.7 milyon dolarlık işlem hacmi ve 289 satış işlemi ile Crypto Punks yer aldı. 

Listenin geri kalanındaki NFT koleksiyonları ve satış hacimleri ise şöyle: 

  • Gods Unchained (22.4 milyon dolar işlem hacmi ve 39 bin 201 satış)
  • Pudgy Penguins (20.5 milyon dolar işlem hacmi ve bin 233 satış işlemi)
  • DeGods (20.5 milyon dolar işlem hacmi ve 2 bin 226 adet satış işlemi) 
  • Opepen Edition (Son bir ayda işlem hacimlerinde %87.1 artış yaşayan Opepen, 19.2 milyon dolarlık işlem hacmi ve 12 bin adet NFT satışı gerçekleştirdi)
  • The Captainz (18.3 milyon dolarlık işlem hacmi kaydeden koleksiyon toplamda bin 117 adet satıldı) 
  • BEANZ (Son bir aylık verilere göre işlem hacmine %11.2 düşüş yaşayan BEANZ, 14.3 milyon dolarlık işlem hacmi oluşturdu ve 5 bin 210 adet koleksiyon satışı gerçekleştirdi)

  • Nakamigos (Nakamigos’un bir aylık performansı 10.1 milyon dolarlık işlem hacmi ile sınırlı kaldı. Satılan NFT adedi ise 11 bin 991 olarak karşımıza çıktı) 
  • Redacted Remilio Babies (İşlem hacmi 8.94 milyon dolar olan koleksiyonun satışı ise 3 bin 903 adet oldu)
  • Doodles (Bir önceki aya göre satış işlemlerinde %13 gerileme yaşayan Doodles, 7.91 milyon dolar işlem hacmi ve bin 898 satış gerçekleştirdi)
  • Bored Ape Kennel Club (Bir ay içerisinde 7.72 milyon dolarlık işlem hacmi kaydeden koleksiyon ise 1.029 adet satıldı) 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Tether’de (USDT) Depeg Tehlikesi!

Bitcoin ETF Nedir?