in , ,

Son Bir Ayın En Değerli NFT’leri

nft

Kripto piyasasında önemli bir yere sahip olan NFT’ler, popülerliğini korumakla kalmıyor her geçen gün değer kazanarak daha yaygın hale geliyorlar. Bu yazımızda ise Nisan ayının en değerli NFT’lerini inceleyeceğiz.

Blur

Geçtiğimiz zaman diliminde, Ethereum tabanlı NFT pazar yeri Blur’daki satış hacmi, yine NFT pazar yerinin enlerinden olan OpenSea‘yi geride bıraktı. Blur, profesyonel trader’lara hitap eder, kullanıcıların NFT’yi daha hızlı ticaret yapmasına olanak tanır.

Kullanıcıların NFT’leri çeşitli pazar yerlerinde karşılaştırmasına olanak tanıyan bir NFT pazarıdır. Geçtiğimiz ay proje, 786 dolar hacim yakaladı.

CryptoPunks

CryptoPunks koleksiyonu, Ethereum (ETH) blok zincirinde geliştirilen ilk NFT koleksiyonudur. Koleksiyonun temel fikri, her Punk’ın eşsiz olmasıdır. Haziran 2017’de Larva Labs tarafından sunulan CryptoPunks, benzersiz özelliklere sahip 10.000 karakteri içeren 8-bit’lik pixel eserlerinden oluşur.

Immutable X

Immutable X (IMX), Ethereum blok zinciri üzerindeki NFT’ler için Layer-2 protokolü ve ölçeklendirme çözümüdür. Immutable X, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefler.

NFT çıkarmak ve alıp satmak isteyen kullanıcılara anında işlem onaylaması ve neredeyse sıfır gas ücreti sunan Immutable X, kullanıcıların ERC-721 ve ERC-20 tokenlerini kolayca oluşturup alım satım yapmasına izin verir. Proje bu ay 28,8 dolar hacim yakaladı.

X2Y2

X2Y2, Ethereum ağında çalışan bir ERC 20 coin’dir. Şubat 2022’de piyasaya sürülen token, X2Y2 ekosistemi için yönetişim ve ücret paylaşımı yardımcı tokenıdır. Bu ay hacim 37,4 dolar kaydetmiş.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

XRP, BTC

Kripto Balinaları Bu Ay Hangi Coin’leri Aldı?

Fan Token Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler