in ,

Solidus (AITech) Nedir? IDO’suna Nasıl Katılınır?

AiTech, çok çeşitli makine öğrenimi uygulamaları, derin öğrenme, görüntü tanıma, otonom araçlar, gerçek zamanlı sesli çeviri ve daha fazlasını kapsayan yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) sunucularından yararlanır.

Solidus AiTech, karmaşık yapay zeka projeleriyle uğraşan kuruluşlara ihtiyaç duydukları yüksek performanslı bilgi işlem gücünü sağlamaya adanmış son teknoloji bir bilgi işlem ağıdır.

Günümüz dünyasında, bilgi işlem gücüne olan talep çok önemlidir ve AiTech projesinin misyonu, devlet yetkililerine, şirketlere, KOBİ’lere, profesyonellere ve metaverse projelerini olağanüstü bilgi işlem kaynaklarına benzersiz erişim sunmaktır. Proje, bu misyonu yerine getirmek için 8.000 fit karelik çevre dostu bir HPC veri merkezi inşa etti ve yakın gelecekte Avrupa çapında ek veri merkezleri kurmayı planlıyor.

HPC Sunucuları ve AiTech

Makine öğreniminin kendisi yeni bir teknoloji olmasa da kapsamlı verilerin kullanılabilirliği ve giderek daha güçlü hale gelen HPC sunucuları, daha hızlı ve daha verimli paralel bilgi işlemin yolunu açar. Daha önce makine öğrenimi süreçlerinin tamamlanması bir yıl gerektiriyordu, ancak HPC sunucularının yardımıyla bu süreçler artık haftalar hatta günler içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Solidus AiTech, aşağıdaki alanları ele almak için HPC bilgi işlem ile derin öğrenme çözümlerini uygulamayı öngörür:

 • Endüstriyel görüntü analizi için özel olarak tasarlanmış derin öğrenme tabanlı yazılım
 • Ölçme ve görev planlamayı kapsayan 3B ve 2B verilerin coğrafi uzamsal görselleştirilmesi
 • Makine öğrenimi ve derin öğrenme tekniklerini kullanan görüntü işleme ve analitik
 • Çağrı merkezleri, finansal hizmetler, sigorta ve diğer sektörler için uyarlanmış ses işleme çözümleri
 • Karmaşık kentsel ve arazi ortamlarını ele almak için elektromanyetik sinyal yayılma modellemesi
 • Son teknoloji makine öğrenimi algoritmalarına dayanan bir yazılım geliştirme çözümü
 • İstihbarat analistleri için özel olarak tasarlanmış, bilgisayar görüşü tabanlı analiz yazılımının yanı sıra gerçek zamanlı tam hareketli video ve geniş alanlı hareketli görüntü geliştirme
 • Otomatik Mekansal Modelleyici (ASM), ışık algılama ve mesafe belirleme (LiDAR) teknolojisiyle karşılaştırılabilir düzeyde doğrulukla 3B nokta bulutları oluşturmak üzere tasarlanmış olup, stereo görüntülerden 3B nesnelerin çıkarılmasını sağlar
 • Klinisyenlere hızlı görüntü yorumlama, ölçüm hesaplama, değişiklik izleme ve acil bulguların tanımlanmasında yardımcı olmak için ek bir göz seti olarak hizmet veren yapay zeka destekli araçlardan yararlanan tıbbi uygulamalar, böylece iş akışlarını optimize eder ve hasta bakımını gerçekleştirir.

Özetle, HPC sunucularının çeşitli makine öğrenimi uygulamalarına entegrasyonu, Solidus AiTech’in vizyonu ve uzmanlığı ile birleştiğinde, çok sayıda endüstride benzersiz ilerlemeler ve dönüştürücü etki çağı açmayı vadediyor.

AiTech Nasıl Çalışır?

AiTech’in programı, bilgisayarlar arasında eşler arası bir ağ kurarak uygulama yöneticilerinin ve kullanıcıların diğer kullanıcıların bilgi işlem kaynaklarına erişmesini sağlar. Bu yenilikçi araçlar, kullanıcıların değişen miktarlarda bilgi işlem süresi ve kapasitesi gerektiren görevleri tamamlamalarını sağlar. Şu anda pazara hakim olan merkezi bulut satıcılarının aksine, AiTech’in hizmetleri kapalı ağlar, merkezi ödeme mekanizmaları ve katı provizyon operasyonlarının getirdiği sınırlamaları aşar.

AiTech Ekosistemi

Solidus AiTech, stake ödüllerinin dağıtımı için özel olarak tokenlerin bir kısmını belirlemiştir. AiTech tokenlerini edinen kişiler, bunları her biri farklı kilitleme süreleri ve ödül oranları sunan çeşitli havuzlarda stake etme fırsatına sahiptir. Staking süresinin ardından AiTech tokenleri, AI, blockchain ve HPC hizmetlerini satın almak için tutulabilir, satılabilir veya kullanılabilir.

Projenin veri merkezi, Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) aracılığıyla Hizmet Olarak Yapay Zeka (AIaaS), Hizmet Olarak Blockchain (BaaS) ve Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) hizmetlerinin sunulmasını kolaylaştıran son teknoloji yazılım ve donanım bileşenlerinden oluşur.

AITECH Token

Solidus AiTech ekosisteminin yeteneklerinden yararlanmak için bireylerin ve işletmelerin, platformu besleyen yardımcı program tokeni olan $AITECH’i kullanması gerekir. $AITECH, kullanıcılara platformda bulunan tüm hizmetlere erişim sağlarken, sahiplerine birden fazla borsada işlem yapma, staking ve farming faaliyetlerine katılma ve DAO yönetim platformunda oy kullanma haklarından yararlanma gibi bir dizi avantaj sağlar.

AITech IDO’suna Nasıl Katılınır?

AiTech projesi 18 Ağustos tarihinden itibaren 26 Ekim 2023’e kadar farklı platformlar üzerinden IDO etkinliği gerçekleştirecek. Bu platformları ve projenin IDO detaylarını şu şekilde sıralayabiliriz

 • TrustSwap – 18 Ağustos
 • ChainGPT ve Enjinstarter – 21 Ağustos
 • Seedify ve Decubate – 22 Ağustos

IDO Bilgileri

 • Proje Adı: Solidus AiTech
 • Token Adı: AITECH
 • Token Türü: BSC
 • Toplam Arz: 2.000.000.000 (2 Milyar)
 • İlk Piyasa Değeri (Likidite Hariç) 149 bin dolar
 • İlk Piyasa Değeri (Likidite Dahil) 869 bin dolar
 • Token Fiyatı: 0,012

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Koinsaati, Kriptopara, Cüzdan

Üstad Splinter: TVL Neden Önemlidir?