içinde , , ,

SolChicks IDO Lansmanı Yeni Rekorlara Koşuyor

Solana ağındaki en çok beklenen oyna-kazan (P2E) oyunu olan SolChicks, 26 Kasım’daki IDO lansmanından önce birkaç rekor açıkladı. Geçen hafta bazı önemli başarılar elde edilerek rekorlar kırıldı:

  • 50.000’den fazla oyuncu, SolChicks oyun demo’sunu oyunun çıktığı haftada tamamladı.
  • CoinMarketCap’te birinci, Solana P2E’de birinci P2E oyunu ve Solanart’ta en çarpıcı (hottest) NFT koleksiyonlarında yine birinci.
  • Oyun demo’sunun yayınlanmasından sonraki yedi gün içinde sosyal medyada ses getiren bir büyüme yaşadı: Twitter takipçileri 26 binden 150 bine (+580%), Telegram takipçileri 13 binden 125k bine (+%960) ve Discord takipçileri 66 binden 110 bine (+67%) yükseldi.
  • Rekor sayıda Launchpad’de aynı anda çıktı (tüm blok zincirlerdeki büyükLaunchpad’lerin çoğu dahil 30’dan fazla Launchpad’de).
  • Blocore, AirAngels, GoldenTree, GD10, MetaVest Capital, Spartan Group ve Master Ventures gibi tanınmış VC’ler dahil olmak üzere 328 özel yatırımcı ile rekor sayıda yatırımcı; Yield Guild Games gibi büyük oyun loncaları; Crypto Banter ve CryptoBirb gibi önemli kanaat önderleri ve bir dizi yüksek profilli melek yatırımcı ile rekor sayıya ulaştı.
  • SolChicks NFT’nin taban fiyatı 1.8 SOL’den 17 SOL’a (+844%) yükseldi. Mevcut en düşük NFT fiyatı, yaklaşık 3.500 dolara denk geliyor.
  • Nadir özellikteki SolChicks NFT’leri 160 SOL’a (35.000 dolara) kadar satıldı.

Bu başarılarla SolChicks, pazardaki en hızlı büyüyen P2E oyunu olarak konumunu sağlamlaştırdı. Alfanın Q1 2022’de, tam oyunun ise Q4 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yönetim Yorumu

SolChicks’in kurucu ortağı ve CEO’su William Wu,

“Play-to-Earn, geleneksel oyun sektörünü daha önce görülmemiş şekillerde bozmaya hazırlanıyor. Stratejik yatırımcılarımızın desteğiyle ekibimiz agresif ve amansızca yeni oyun çağındaki baskın oyuncu konumumuzu yaratıyor.”

Lewis Grafton, SolChicks’in COO’su, şunları söyledi:

“Şimdiye kadar geleneksel oyunların üretim kalitesinden yoksun olan blok zinciri tabanlı oyunların ve bu yeni oyun modeli olan oyuncuya sahip olmayı ve ödüller sistemini henüz benimsememiş olan geleneksel oyun pazarlarının birleşmesine öncülük ederken yeni bir çığır açıyoruz.”

Yükselişin Detayları

Arzını halka açan SolChicks, bugüne kadar 300’den fazla özel yatırımcıyla $CHICKS tokeni satışı ile 20 milyon doların üzerinde para topladı. Bu, 400 milyon dolarlık tamamen seyreltilmiş piyasa değeri anlamına geliyor.

SolChicks’in IDO’su, token başına 0,05 dolarlık bir fiyatla 30’dan fazla Launchpad’de gerçekleştirildi. Bu, 500 milyon dolarlık tamamen seyreltilmiş bir piyasa değeri anlamına geliyor.

SolChicks’in bugüne kadar yaptığı özel yatırım etkinliğine katılan yatırımcılar arasında bulunanlar: Blocore, AirAngels, GoldenTree, GD10, MetaVest Capital, Master Ventures; Spartan Group, AU21, Sky Vision Capital, Shima Capital, MantraDAO ve Solar Eco Fund.

SolChicks Partnerleri

IDO’su yapılan SolChicks’e dahil olan Launchpad’ler arasında bulunanlar: Lightning Launchpad, Trustpad, NFTPad, Samurai Cyberfi, Game Station, TruePnL Launchpad, StarTerra, GameFi, RedKite, A2DAO, PAID Ignition, PAID India, Bull Perks, Solster, TrustSwap, MetaPlay, Oxbull, CoinxPad, Synapse, BSCLaunch, Super Launcher, Lithium, Intersola, AnyPad, Kommunitas, Matic Launch, CafeSwap, LaunchZone, Roseon Pad, PlayPad ve Multipad.

SolChicks Hakkında

SolChicks, daha önce MapleStory, PUBG, Dungeon Fighter ve Tera gibi oyunları piyasaya sürmüş birinci sınıf bir oyun geliştirme ekibi ve Wharton ve McKinsey & Company gibi kurumlardan iş yönetimi ekibi de dahil olmak üzere 70’ten fazla üyeden oluşan bir ekiple Solana ekosistemindeki en büyük ve en hızlı büyüyen P2E’dir.

SolChicks, yeni nesil MMORPG/MOBA oyununu P2E alanında sunmayı hedefliyor. SolChicks hakkında daha fazla bilgiyi web sitesinde bulabilirsiniz ve demosuna şuradan ulaşabilirsiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

kriptopara, Bitcoin

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 29 Kasım 2021

Kriptopara

Bitcoin ve Ethereum Kıyaslaması