içinde , ,

Solana’nın Düşüşü Devam Edecek Mi?

FTX borsasının çöküşünden en çok etkilenen kripto paralar arasında yer alan Solana, son 7 günde %28’in üstünde değer kaybı yaşadı. Bu yazımızda Solana’nın değer kaybı devam edecek mi konusunu ele alacağız. 

Solana, projenin ilk destekçilerinden biri olan FTX’in iflas etmesiyle haftanın en kötü performans gösteren kripto varlığı oldu. CoinMarketCap verilerine göre şu anda en büyük 14. kripto para olan Solana, geçtiğimiz hafta %41,2 değer kaybetti. SOL, 9 Kasım tarihinde 20,16 dolardan 14,24 dolara düştü ve piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında en kötü performans gösteren oldu. SOL, 20,16 dolar olarak fiyatlandığı 9 Kasım tarihinden yalnız bir gün önce 30 dolar seviyesinde fiyatlanıyordu. 

CoinMarketCap verilerine göre SOL, Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 260,06 dolardan bu yana %94,5 düştü. Solana aylık verilere göre token fiyatındaki değer kaybı ile yaklaşık 8,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri kaybetti. Kripto veri toplayıcı Messari’nin sunduğu verilere göre, SOL’un günlük spot trade hacmi, yatırımcıların varlıktan uzaklaşmasıyla geçen hafta %85 düşerek 1,31 milyar dolardan 196 milyon dolara kadar düştü. 

Peki Solana’da yaşanan bu düşüş daha ne kadar devam eder, uzmanlar bu Solana hakkında neler düşünüyor dilerseniz birlikte inceleyelim. 

Solana’da birçok uzman ve analist mevcut teknik gelişmelerin Solana’da güce işaret ettiğini savunuyor. Solana için mevcut fiyat hareketi ve teknik analize dayanarak birçok uzman kısa vadeli yatırım için uygun olmadığını fakat uzun vadede teknik göstergelerin kârlı bir seçim olabileceğini söylüyor. Geçtiğimiz günlerde Bitboy Crpyto olarak da bilinen Ben Armstrong, Solana hakkında açıklama yaptı. Armstrong, Solana’nın düşüş eğiliminde olmasına rağmen geri döneceğini ve sadece duraklama sürecinde olduğunu belirtti. 

Aynı zamanda piyasada Maikisch olarak bilinen analist, 13,5 dolardan 1000 adet SOL satın aldığını söyledi. Teknik açıdan SOL’un iyi göründüğünü ifade eden analist, 2 yıl sonra SOL’un 300 dolar seviyesine ulaşmasının şaşırtıcı olmayacağını da sözlerine ekledi. CoinMarketCap topluluğu da SOL fiyatı için olumlu bir tahminde bulundu. Topluluğa göre Solana, 31 Aralık 2022’ye kadar 31,66 dolar seviyesinden fiyatlanacak. Eğer CoinMarketCap’in tahmini gerçekleşirse bu, SOL fiyatının yıl sonuna kadar %124 artacağı anlamına geliyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

2023’te Takip Edilecek En İyi 11 Blockchain Girişimi

Layer-2 Çözümü Tusima Network Nedir?