in , , , ,

Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) Teknik Analizleri | 20.10.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Solana (SOL)

Solana killer olarak nitelendirilen Aptos (APT)’un borsalarda listelenmesi ile düşüşler yaşayan Solana (SOL), bu yazının hazırlandığı saatlerde 29.240 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Bir önceki analizimde bahsetmiş olduğum omuz-baş-omuz (OBO) formasyonunun da çalışması ile 31.925 desteğini kıran Solana (SOL), geçtiğimiz hafta bu kırılımın retest’ini gerçekleştirmişti.

31.925 dolar seviyesinin bir dirence dönüşmesi ve fiyatın tekrardan bu seviyeye gelmesi ile birlikte sert düşüşler yaşayan Solana (SOL), 29.005 dolar seviyelerindeki destek üzerinde tutunma çabaları gösteriyor. Güçlü lımların gelmesi halinde tekrardan 31.925 seviyesini test etmek isteyebilir.

Ancak 29 dolar altında gerçekleşecek Solana (SOL) fiyatlanmaları halinde 26 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşlerini devam ettirebilir.

Polygon (MATIC)

Geçtiğimiz hafta açıklanan ABD enflasyon rakamları sonrasında yaşanan sert düşüşün telafisini hızlı bir şekilde gerçekleştiren Polygon (MATIC), 0.8515-0.8695 bölgesinde bulunan majör direnci test etti. Bu süreç içerisinde %20 den fazla artış gösterirken majör direnç bölgesinden geri çekilmeler yaşıyor.

0.8515-0.8695 majör direk bölgesinin kırılması halinde tekrardan 1 dolarlı seviyelere ulaşması mümkün görünen Polygon (MATIC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.8440 seviyelerinden fiyatlanıyor. Ancak direnç kırılımı için gerçekleştirdiği iki denemede de başarısız olması geri çekilmelerin devam etmesine sebep olabilir. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde 0.7871 ara desteğini test edebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) Teknik Analizleri – 19.10.2022

Decentraland (MANA) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?