in , , ,

Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) Teknik Analizleri I 02.08.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Solana (SOL)

Geçtiğimiz hafta yaşanan volatil hareketler ile her iki yöne de sert fiyatlanmalar gerçekleştiren Solana (SOL), haftayı da %3 üzerinde bir kazanç ile kapatmıştı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 40.405 dolar seviyelerinden fiyatlanırken günlük kayıpları %2.50 üzerine çıktı.

Son günlerde yaşanan düşüşlere rağmen yükselen trend içerisinde hareket etmeye devam eden Solana (SOL), kısa vadeli yatırımlar için destek sayılabilecek bir bölgeyi test ediyor. 39.315-40.665 dolar bölgesindeki minör desteğe kadar gerilerken bu bölgeden gerçekleşecek alımların, yeni bir yükseliş hareketi başlatması halinde 46.525 dolar seviyelerindeki direnci tekrardan test edebilir. Bu direnç seviyesinin kırılması halinde ise 48.820 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş trendini sürdürebilir.

Biraz önce bahsetmiş olduğum kısa vadeli destek bölgesinin kırılması halinde ise 37.335 dolar seviyelerinde yükselen trend desteğini test etmek isteyebilir. Trend kırılımı durumunda ise 31.720-33.150 dolar bölgesine kadar düşüşler izleyebiliriz.

Avalanche (AVAX)

Geçtiğimiz hafta aşırı volatilite gösteren bir diğer kripto para birimi olan Avalanche (AVAX), %30 üzerinde bir mum hareketi gerçekleştirmesine rağmen %0.30 civarında bir kayıp ile kapanış gerçekleştirmişti. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 22.680 dolar seviyelerinden fiyatlanırken gerçekleşen ikili tepe yapısı da göze çarpıyor.

Geri çekilmelerin devam etmesi halinde 19.815-21.020 dolar bölgesinde bulunan majör desteği test edebilir. Bu destek bölgesi aynı zamanda yükseliş trendinin de devam edip etmeyeceği konusunda bizlere yardımcı olabilir.

19.815 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde sırası ile 18.050 ve 14.900 dolar destekleri takip edilebilir. Trend desteğinden daha güçlü alımların gelmesi ve trendi devam ettirmesi halinde ise 26.290 ve 27.775 dolar dirençleri test edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ethereum Classic (ETC) Neden Artıyor? Temmuz Ayında %241 Arttı! Artış Devam Edecek mi?

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu Yeni Oyununun Adını Açıkladı!