içinde , , ,

Solana (SOL) Teknik Analizi I 12.08.2022

Hack olayı sonrasında 37.300 dolar seviyelerine sert bir düşüş yaşayan Solana (SOL), piyasa genelindeki pozitif havanın da etkisi ile bir miktar toparlanma gerçekleştirdi. Ancak hala bu olay sonrası yaşanan kayıplarını telafi etmiş görünmüyor.

Sene başından itibaren ağ tıkanıklıkları ve siber saldırılar ile uğraşan Solana (SOL), eski performansına dönmesi için yeterli hacime ulaşmış görünmüyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 42.700 dolar seviyelerinden fiyatlanan Solana (SOL), dün gerçekleştirdiği yükseliş hareketleri ile yeni bir yüksek tepe oluşturarak bu hareketlerini devam ettirebileceğine dair sinyaller de verdi.

4 saatlik grafiklerde EMA50 göstergesinin test edilmesi ve bu gösterge üzerinde tutunmaya devam etmesi halinde 46.540 dolar seviyelerindeki direnci test etmek isteyebilir. 46.540 dolar direncinin kırılması halinde ise 48.820 dolar seviyelerinde yeni bir yüksek tepe oluşturmak isteyebilir.

Olası düşüş hareketleri halinde ise EMA50 altında gerçekleşecek fiyatlanmalarda 39.315-40.665 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar geri çekilmeler izleyebiliriz. Bu bölgenin altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 37.335 dolar desteğini test etmek isteyebilir. Bu destek seviyesi aynı zamanda yükseliş trendinin devam edip etmeyeceği yönünde de bazı ip uçları verebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Avalanche (AVAX) Teknik Analizi I 12.08.2022

DeFi

Ethereum Token Nedir? DeFi Varlık Türleri için Bir Kılavuz