Solana (SOL) Stake Havuzlarını Başlatıyor

Solana Vakfı, yeni stake havuzunu duyurdu.

Solana

Solana Vakfı; ağın güvenliğini artırmak, sansür direncini artırmak ve bu süreçte SOL sahiplerini ödüllendirmek için Stake Havuzunu duyurdu. Duyuru, Twitter aracılığıyla yapıldı.

Solana Vakfı’nın duyurusu üzerine, Stake Havuzu programı zincir üstü bir yönetişim süreci aracılığıyla etkinleştirildi. Herhangi bir SOL sahibi, kullanıcıların bu ağa bağlanmasına izin veren vasi olmayan bir cüzdan olan SolFlare aracılığıyla sürece katılabilir.

SOL token sahipleri ödüller kazanabilir ve tokenleri bir veya daha fazla doğrulayıcıya vererek ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilir. Stake edilen tokenlerin ödülleri, mevcut enflasyon oranına, ağda SOL’a yatırılan toplam SOL sayısına ve bireysel doğrulayıcının çalışma süresine ve komisyonuna (ücreti) dayanır. Vakıf, programın ağın kesintilere veya saldırılara dayanma yeteneğini artırmak için başlatıldığını ifade etti.

Solana

Solana Ekosisteminin Güvenliğini Sağlarken Ödüller Nasıl Kazanılır?

Bir kullanıcı SOL tokenini stake ettiğinde, bunlar “daha fazla sayıda doğrulayıcıya” dağıtılır. Ardından kullanıcılar, yatırılan miktarla temsil edilen temsilciler için tokenler ve ödüller kazanırlar. Solana Vakfı, ödüllerin diğer merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında (örn. Otomatik piyasa yapıcı Raydium veya merkeziyetsiz borsa Serum’da) kullanabileceğini duyurdu.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Parola Çalan Kötü Amaçlı Yazılım Keşfedildi

Bitcoin

Bitcoin Fiyatında Boğa Rallisi İşaretleri