in , ,

Solana (SOL) Kendi Boğasını Yaşıyor

Solana (SOL) dip seviyelerinden hızlı bir yükseliş kaydetti.

Solana

Solana (SOL) bir kez daha dip seviyelerinden en hızlı şekilde yükselmeyi başardı ve şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Esnekliği ve düşen piyasalarda toparlanması ile bilinen SOL, bu sefer de yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmadı. SOL 62,08 dolardan işlem görüyor ve şu anda birkaç saat önce 63,68 dolar olan ATH’sinin %3 altında seyrediyor.

Bu son yükseliş trendiyle SOL, 17.750 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 10. kriptopara haline geldi. Sadece SOL değil; aynı zamanda Solana ekosistemindeki diğer projeler de fiyatlarında yükseliş yaşıyor: Step Finance (%86), Arweave (%41), Raydium (%34), Serum (%30) ve Audius (%12) son 24 saatte fiyatlarda artış kaydetti.

Solana, Top 10’da Cardano (ADA), BNB ve Polkadot (DOT) ile birlikte 383 milyar dolarlık Ethereum (ETH) pazarına sahip ikinci en büyük kriptoparanın rakibi olarak göze çarpıyor.

Solana Nedir?

Solana, 2017 yılında eski Qualcomm, Intel ve Dropbox mühendisleri tarafından kurulan, yüksek hızlı ve tek katmanlı bir blockchain’dir. #DeFi platformlarının ve uygulamalarının yaygınlaşmasından sonra Ethereum‘un ölçeklendirilebilirlik problemi kullanıcılar için en büyük sıkıntılardan biri haline geldi. Bir blockchain için en önemli 3 kıstas merkeziyetsizlik, ölçeklendirilebilirlik ve güvenliktir.

Her blockchain’in kendince avantajları vardır. Ethereum ilk olmanın avantajına sahipken, BSC düşük ücretlere sahip olmanın avantajlarını kullanıyor. Solana’nın ise bu güçlü rakiplerinin arasından sıyrılıp sıyrılamayacağını zaman gösterecek.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Dogecoin ve Shiba Inu’nun Geleceği Ne Olacak?

Solana Yeni ATH’sine Ulaştı: Peki Solana Neden Yükseldi?