içinde ,

Solana ($SOL) Fiyat Analizi

Solana (SOL) fiyatı, dirençlerin desteğe, rallinin artık bir yükseliş trendine dönüştüğü bir yolda ilerliyor. 

Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alıma geçiyor gibi görünse de, yatırımcılar bu sinyalin ötesine bakıyor ve ancak bir sonraki önemli seviye olan 130.70$ civarında bir seviyeye ulaştığında kâr yazmaya başlama eğiliminde gözüküyor. Piyasalar barış görüşmelerine odaklanırken, SOL’un 130,70$ direncinden önce 120$’a dokunması bekleniyor. 

Yatırımcılar Aşırı Isınan RSI’yi Görmezden Geliyor

Solana (SOL) fiyatı, gün içinde Asya tarafında %5’in üzerinde kazanç sağlarken, bu durumun ABD seansında da devam etmesi beklenilebilir. Küresel piyasalar ön plandayken, yatırımcılar Rusya-Ukrayna görüşmelerinden olumlu bir sonuç bekliyor. 

Arka rüzgarların eklenmesi ve risklerin azalma ihtimali, Solana’nın ilk hedefi olan 130,70$ seviyesinden başlayarak fiyat hareketini daha da yukarıya çekmek için önemli bir teşvik yaratabilir.

Solana (SOL) fiyatı, bir gün önce fiyatın kapandığı noktada düz bir diple açıldı. Pazar akşamı fiyatın 105.77$ seviyesinin üzerine çıkması, yatırımcıların ve boğaların büyük ilgisi olduğunu gösteriyor. Geri çekilmeyle birlikte, boğalar giriyor ve ilk sınır 120$ seviyesi olmak üzere, %5’in üzerinde fiyat hareketi gerçekleştiriyor. Bununla birlikte 130.70$ direnci daha önemli bir nokta olarak görüldüğünü tekrar belirtmekte yarar var. 

Çin’de Artan Vakalar

Çin’de artan COVID vakaları ve bazı şehirlerin tekrar karantinaya alınmasıyla birlikte bazı riskler devam ediyor. Bu durumun ciddiyet kazanması, son birkaç hafta içinde nihayet bir miktar rahatlama gören tedarik zinciri kesintisi üzerinde baskı oluşturabilir. Çin’den daha fazla karantina haberi gelmesi durumunda, küresel büyümeye yönelik endişeler yeniden yükselebilir. 

Endişelerin yükselmesi durumunda piyasalar bir adım geri atabilir ve Solana fiyatının 55 günlük basit hareketli ortalamanın hemen altına yani 90,00$ seviyesine gerilediği gözlemlenebilir. 

Kaynak: FXStreet

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

 

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Lionel Messi, Socios.com’un Global Marka Elçisi Oldu

Aurox (URUS) KuCoin’de Listeleniyor: Aurox (URUS) Nedir?