içinde , ,

Solana (SOL), Fantom (FTM) ve Terra (LUNA) Teknik Analizi | 1 Aralık 2021

Kriptopara

1 Aralık 2021 tarihine ait Solana (SOL), Fantom (FTM) ve Terra (LUNA) Teknik Analizini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Solana (SOL)

Grayscale kripto para fonunun listelerine eklemesi haberi ile hızlı bir şekilde yükselişe geçen Solana, 208 dolardan açtığı günü %6 üzerinde bir artışla 224 dolar seviyelerine kadar yükselerek devam ettirdi.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi | 1 Aralık 2021

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 222 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 220-229 dolar bölgesindeki majör direnci test ediyor. Bu direnç bölgesinin kırılımı halinde 248-256 dolar bölgesindeki bir sonraki direncin testini gerçekleştirebilir. 220-229 dolar direncinden reddedilmesi halinde ise 206 dolar desteğine kadar bir düzeltme hareketi gerçekleştirebilir.

Fantom (FTM)

Eylül ayının başından itibaren başlattığı ralli ile %400’e yakın bir artış göstererek dikkatleri üzerine çeken FTM, 3.48 dolar seviyelerinde gerçekleştirdiği zirve sonrası yaşadığı geri çekilmeler ile düşüş trendi içerisinde hareketine devam ediyor.

Fantom (FTM)
Fantom (FTM) Teknik Analizi | 1 Aralık 2021

Bu trend içerisinden çıkması için 2.37-2.53 bölgesinde bulunan direncin kırılımı ile onay alabilir. Onay sonrası 3.02-3.16 bölgesinde bulunan majör dirence kadar bir yükseliş trendi başlatabilir. Düşen trend direncinden reddedilmesi halinde ise 1.90-2.01 bölgesinde bulunan majör destek test edilebilir. Bu majör desteğin kırılımı halinde ise 1.52 seviyelerinde bulunan desteğe kadar düşüş trendi devam edebilir.

Terra (LUNA)

Geçtiğimiz Kasım ayının ilk günlerinde Terra topluluğu tarafından kabul edilen 4.5 milyar dolar değerinde olan 88.7 milyon adet olan LUNA yakımı ile 34.50-45.00 dolar aralığında gerçekleştirdiği akümülasyon sürecini tamamlayarak hızlı bir yükseliş hareketi gerçekleştirdi. 45 vve 52 dolar seviyelerindeki dirençlerin kırılımını hiç zorlanmadan gerçekleştiren LUNA, 62.50-66.10 dolar bölgesindeki olası dirence doğru hareketini sürdürüyor.

Terra (LUNA)
Terra (LUNA) Teknik Analizi | 1 Aralık 2021

Dün gerçekleştirdiği 60.08 zirvesi sonrasında kar satışlarının da etkisi ile 55.70 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşadı. Bu geri çekilmelerin devam etmesi halinde 52 dolar seviyelerinde destek bulabilir. 66.10 direncinin kırılımı halinde ise 79.80 seviyelerinde olası bir direnç oluşturabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

KuCoin

Mdex ve Victoria VR KuCoin’de Listeleniyor: Mdex (MDX) ve Victoria VR (VR) Nedir?

Biconomy (BICO) Bugün Huobi, OKEx ve ByBit’te Listelenecek