içinde , ,

Solana (SOL), Chiliz (CHZ) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 24 Kasım 2021

kriptopara

Solana (SOL)

21 Temmuz’dan bu yana %970, son 1 ayda %87’lik bir artış gösteren Solana’da fiyat için tehlike çanları çalmaya başlamış. Kanal alt bandına sıkışan fiyat son tepenin geldiği 7 Kasım’dan itibaren düşen trend altında devam ediyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) grafiği

18 Kasım’da kanalı terk etmesine rağmen hızlıca kanala dönen Solana önümüzdeki saatlerde $187 desteğini tekrar test etmek isteyebilir. Fiyatın tekrar tepe hareketi göstermesi için öncelikle düşen trendin kırılması bunun için de $230 seviyeleri aşılmalı. Fiyatın aşağı yönlü gitmesi durumunda önce $188 ardından da $176 seviyeleri test edilecektir. Özellikle $176 alıcıların iştahlı olduğu bir seviye olarak öne çıkıyor.

Chiliz (CHZ)

Son olarak bugün Fransa’nın en büyük futbol takımlarından olan Monaco ile ortaklığını duyuran CHZ’de bu duyuru fiyata da olumlu etkiler gösterdi. 26 Mayıs’tan bu yana yükselen tepe hareketini sürdüren Chilliz kanal orta bant seviyesi olan hattı çok önemli bir desteğe çevirmiş durumda.

Chiliz (CHZ)
Chiliz (CHZ) grafiği

18 Kasımdan beri buradaki desteğine çok iyi tutunan CHZ en önemli dirençlerinden biri olan $0,45 seviyesini aşmaya çalışıyor. Bu seviyenin hacimli kırılımı halinde $0,55’e kadar bir yükseliş görebiliriz. Eğer fiyat $0,55’i aşarsa fiyatın $0,8 seviyesine gelmesi beklenir. Bitcoin’de toparlanma sinyalleri gelirse desteğe tutunmasından yola çıkarak CHZ için bir bull run gelmesi mümkün görünüyor.

Polkadot (DOT)

4 Kasım’da yeni bir ATH seviyesi belirlemesinden sonra düşen bir trende giren DOT özelinde teknik görüntü biraz tehlike çanlarının çaldığını göstermekte. Zirvedeki ikili tepe formasyonunun çalışmasının ardından yükselen kanal içindeki alt bant noktasının desteğine 8. temasını gerçekleştiriyor.

Polkadot (DOT)
Polkadot (DOT) grafiği

Daha önceki temaslarının tamamında ciddi alıcılarla karşılaşan ve fiyat olarak yükselen dip hareketi gösteren DOT son temasının ardından böyle bir hareket gerçekleştiremedi. Bunun ayı tuzağı olarak kalması ve yükselişin devam etmesi için DOT’ta fiyat seviyesinin $41 üzerine çıkması oldukça önemli görünmekte. Buradan kırılımın onay alması halinde öncelikle $37,22 ardından da $32,61 seviyeleri test edilmek istenebilir. Bitcoin’in kararsız hareket etmesi sebebiyle piyasada oluşacak para çıkışları DOT için olumsuz senaryonun bir süre daha sürmesini gösterebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Kriptopara

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Teknik Analizi | 24 Kasım 2021

KuCoin

Infinite Launch (ILA), Cream Finance (CREAM) ve Reserve Rights (RSR) KuCoin’de Listeleniyor