in , , , , ,

Solana (SOL), Cardano (ADA) ve DYDX (DYDX) Teknik Analizi | 12 Ekim 2021

kriptopara Binance Coin

Solana (SOL)

216 dolar seviyesinde gerçekleştirdiği zirve sonrası düşüş trendi içerisine giren Solana (SOL), gerçekleştirdiği iki deneme ile başarısız olarak aşağı yönlü hareketini devam ettirdi. 135 dolar seviyelerindeki desteğin biraz üzerinde hareket ederken bu yazının hazırlandığı saatlerde 140 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Solana

150 dolar direncinin kırılımı halinde 167-178 dolar bölgesindeki direnç test edilebilir. Bu bölgenin kırılımı ile düşen trend içerisinden çıkış onayını alacak olan SOL, 194 dolar seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş gerçekleştirebilir. Yeni bir zirve olasılığı için 194 dolar direncinin kırılımı gerekiyor. 135 dolar desteğinin kırılımı halinde ise 120 dolar seviyelerine kadar düşüş trendi devam edebilir.

Cardano (ADA)

Eylül ayında gerçekleşecek Alonzo güncellemesi sonrası bir çok yenilikler ile popüleritesini arttıran Cardano, Bitcoin hakimiyetinin ağır bastığı son günlerde çoğu altcoinde olduğu gibi düşüş trendi içerisinde hareket ediyor. 2.140 dolar desteğinin de altına sarkan ADA, dün gerçekleşen düşüler ile 21 günlük hareketli ortalamanın da altına sarktı.

2.140 dolar desteğinin üzerine geçişin tekrardan gerçekleşmesi halinde 2.300 dolar seviyelerindeki ara dirence kadar yükselişler gerçekleşebilir. Bu direncin kırılımı halinde düşüş trendinden de çıkış sağlayabilir. 2.300 dolar direncinin kırılımı halinde 2.500-2.650 dolar bölgesindeki dirence kadar yükseliş hareketi izleyebiliriz. 2.140 dolar desteği altında kalmaya devam ettiği sürece 1.880 dolar desteğine kadar düşüş trendi devam edebilir.

DYDX (DYDX)

Geçtiğimiz günlerde düşüş trendinin kırılımını gerçekleştiren ve başarılı bir retest sonrası Bitcoin Dominance’ın etkisi ile düşüş trendinde olan piyasa koşullarından pozitif ayrışan DYDX, Bitcoin hakimiyetine daha fazla direnemedi ve tekrardan düşen trend desteğine kadar geri çekildi.

21.430 dolar seviyelerindeki destek üzerinde yatay bir seyir izlerken, bu desteğin kırılımı halinde düşen trend içerisine geri dönüş yaşayacağından 19.400 dolar seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir. 21.430 dolar desteğinden güçlü alımların gelmesi halinde ise 23.860 dolar direnci tekrardan test edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Binance, Blockchain için 1 Milyar Dolarlık Kripto Büyüme Fonu Başlattı

Launchpad Serisi: Polkastarter Nedir ve IDO’larına Nasıl Katılınır?