in , , ,

Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 18 Ekim 2021

Bitcoin ETF onayının resmileşmesinin beklendiği son günlerde, bu haberin detaylarının duyulması ile Bitcoin Dominance tekrardan hakimiyeti ele geçirdi ve altcoinlerde Bitcoin’e nazaran beklenen yükseliş hareketleri gerçekleşmedi. Küçük de olsa geri çekilmeler yaşayan altcoinler geçtiğimiz haftayı genel olarak yatay bir seyir ile kapattılar.

Solana (SOL)

Düşen trend kırılımını gerçekleştirmesine rağmen, 167-178 dolar bandındaki direnç bölgesinden reddedilen Solana (SOL), tekrardan 152 dolar desteğine kadar geri çekilme yaşadı. Destek üzerinde başarılı bir şekilde tutunmasının ardından yatay hareketler ile yeni haftaya başladı.

152 dolar desteğinin kırılımı halinde 134 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir. 167-178 dolar direncinin kırılımı halinde ise 194 dolar seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş trendi başlatabilir.

Avalanche (AVAX)

79.80 dolar seviyesindeki zirve sonrası girdiği düşüş trendi içerisinden hala çıkamayan AVAX, geçtiğimiz hafta içerisinde bu kırılımı gerçekleştirmesine rağmen 60 dolar seviyelerindeki dirençten reddedildi. 55 dolar desteğine kadar geri çekilme yaşarken, düşen trend direnci üzerinde tutunmaya çalışıyor.

55 dolar üzerinde gerçekleşecek bir fiyat hareketi halinde 60 dolar direnci tekrardan test edilebilir. 60 dolar direncinin kırılımı halinde ise 65 dolar seviyelerindeki ara dirence kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. 55 dolar altında gerçekleşecek kapanışlar düşen trend içerisine dönüşü gerçekleştireceği için 50 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendi devam edebilir.

Dogecoin (DOGE)

İki aylık bir düşüş trendi sürecini Elon Musk’ın attığı tivit sonrası sonlandıran DOGE, sert bir yükseliş ile 0.23-0.25 dolar bölgesindeki direncin de kırılımını gerçekleştirerek 0.27 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseldi. Bu direnç üzerinden gelen satışlar ile 0.25 dolar seviyelerine kadar geri çekilen Dogecoin, bu hareket ile kırılımın onayını almaya çalışıyor.

0.27 dolar direncinin kırılması halinde 0.32 dolar seviyelerine kadar yükseliş hareketi devam edebilir. 0.25 dolar altında gerçekleşecek kapanışlar ise 0.23 dolar seviyelerinde düşen trend direncinin test edilmesine kadar devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Bir Sonraki Zirve Ne Olacak? | BTC Teknik Analizi

kriptopara, Bitcoin

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 18 Ekim 2021