in , , ,

Solana NFT Nasıl Mint’lenir?

Solana

Solana NFT mint’lemek oldukça basittir ve herhangi bir web uygulaması aracılığıyla yapılabilir. Mint işleminiz için kullanabileceğiniz çok sayıda NFT pazarı bulunur. Hangisinin en iyi olduğu tartışmaya açıktır ve size bağlıdır. Bu yazımızda, Solana NFT’lerinizi mint’lemeyi en popüler pazarlardan biri olan SolSea üzerinden anlatacağız.

Birçok yatırımcının SolSea’yi seçme sebebi diğer pazarlar arasında en düşük işlem ücretlerini sunmalarıdır. Eğer siz de mint işleminize SolSea üzerinden devam edecekseniz şunları unutmayın:

  •  Cihazınızda bulunan SolSea uygulamasına bağlanmak için tarayıcınıza bir uzantı ekleyin. Bağlandıktan sonra SolSea’nin ana sayfasındaki cüzdan simgesine tıklayın.
  •  Cüzdanınızda SOL token’ları bulunduğundan emin olun. Aksi takdirde işleme devam edemezsiniz.

Bu iki önemli maddeyi uyguladıysanız SolSea ile nasıl Solana NFT mint’leyeceğinize geçebiliriz.

1. Adım: Bir SolSea hesabı oluşturun. Mining işleminizde gecikme yaşamamak için e-posta adresinizi doğruladığınızdan emin olun. Sonrasında bilgilerinizle giriş yapın.

Sayfanın solunda yer alan Creator Dashboard (İçerik Oluşturucu Kontrol Paneli) kategorisine girin ve Create NFT (NFT Oluştur) seçeneğini seçin.

NFT’lerinizi tekli veya bir koleksiyon halinde mint’leyebilirsiniz. Bu seferlik ilk mint’lemeniz olduğunu varsayalım. Soruya No (Hayır) olarak cevap verin ve bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: İlgili NFT ve lisans bilgilerini, telif hakkı ayrıntılarını ve diğer gerekli dosyaları ekleyin. Ayrıntıları tamamladıktan sonra Next Step (Sonraki Adım) seçeneğiyle devam edin.

Bir sonraki sayfada NFT’nize ait özellikleri ve varsa harici linkleri ekleyebilmeniz için birkaç alan verilecektir. Bu alan, insanlara ulaşmanıza ve çalışmalarınızın öne çıkmasına yardımcı olacaktır. Yine de eğer istemiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.

3. Adım: Tüm ilgili ayrıntıları ekledikten sonra Mind NFT (NFT’yi Mint’le) seçeneği ile işleminizi tamamlayın.

Dosyalarınız ve eklediğiniz tüm bilgiler işlendikten sonra karşınıza bir onaylama sayfası çıkacaktır. Bu adımdan sonra SolSea’deki ilk NFT’nizi mint’lemek için Approve (Onayla) seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Son olarak, NFT’nizin cüzdanınızda gözüküp gözükmediğini kontrol etmeyi unutmayın.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Aptos

Aptos Airdrop Duyurdu: Kimler Hak Kazandı ve Nasıl Claim Edilir?

Ledger ile Öğren: Üstad Splinter ve Kripto Kirpi ile Bilgi Kampı