in , ,

Solana Ekosistemindeki Play-to-Earn Projeleri

Solana

Bildiğiniz üzere içinde bulunduğumuz çeyrekte bir NFT trendi yaşanmaktadır. NFT’lerin popülerleşmesi blockchain’lerdeki işlem talebini de artırmakta ve bu da blockchain projelerinin ekonomilerini olumlu etkilemektedir. Solana ise gelişen ekosistemi ve ölçeklenebilirliğiyle öne çıkmakta. Bu yazımda sizlere Solana ekosistemindeki play-to-earn projelerinden bahsedeceğim.

Aurory

Aurory, Solana ve Serum tabanlı çıkan, play-to-earn mekanizmasına dayalı bir oyun platformudur. Oyunun utility tokeni ise SPL. SPL token solo ve çok oyunculu modların yanı sıra pazar yerlerinde de kullanılıyor. Üzerinde çalışılan solo oyun modu retro-fütüristik bir evrende yer alıyor. Tamamen elle çizilmiş 2D animasyonlar bulunuyor. Görevleri yerine getiriyor ve karşınıza çıkan rakipleri alt ediyorsunuz. Bununla beraber çok oyunculu modda ve pazaryerlerinde kullanılabilecek tokenler kazanıyorsunuz.

Introducing Aurory - Solana News Today

Çok oyunculu modda ise merkeziyetsiz finansın oyun yoluyla keşfedilmesi amaçlanıyor. Kullanıcılar ek tokenler kazanmak için platformda kazandıkları tokenleri stake edebiliyor. Bununla beraber NFT kartlarını da stake etme şansı buluyor. Çok oyunculu modun ikinci versiyonunda ise oyuncular PvP oyun atabilecekler. Oyuna başlamak için bir miktar token istenecek ve savaşı kazanan bütün tokenleri alabilecek.

Star Atlas

Star Atlas uzak gelecekte 2620 yılında geçen devasa bir çok oyunculu strateji oyunu. Oyun iki çeşit tokeni içinde bulunduruyor. ATLAS token Star Atlas evreninin ekonomisini güçlendiren ana para birimi olarak görev yaparken, POLIS tokeni ise yönetişim ve oyun içi stratejik alanlarda görev buluyor.

Star Atlas Oyun deneyimlerini Solana Ağına Taşıyor

DeFi Land

DeFi Land, merkeziyetsiz finansı oyunlaştırmak için oluşturulmuş çok zincirli bir tarım simülasyonu web oyunudur. Oyun geleneksel platformların sahip olduğu tüm özelliklere sahip olacak ancak hepsini tek bir yerde toplayacak. DeFi Land, yatırım faaliyetlerini oyunlara dönüştürerek merkeziyetsiz finansı oyunlaştırmayı amaçlıyor. Oyun henüz başlatılmadı ancak DeFi’ya ilgi duyan kullanıcıların ilgisini çekeceği kesin.

Actuating the trend of blockchain games on Solana through GameFi — DeFi Land will get you to feel about the charm of “Play to Earn” while doing farm work. | by CryptoJ |

Project Seed

Project SEED, blockchain teknolojisini uygulayarak ve Play-To-Earn’i tanıtarak mobil oyun endüstrisinde tamamen yeni bir seviyeye devrim yaratmayı hedefliyor.

Project SEED - the first NFT and Defi ARP game app on Solana

İlk adımına, oyuncuların, mucizeleri dünyalarını yok olmaktan kurtarabilecek efsanevi varlıklar olan Keepers of Existence hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak için savaştıkları bir Aksiyon Rol Yapma Oyunu (ARPG) olan ilk oyunla başladı. Aynı şekilde Solana ağını kendisine seçen oyun henüz başlatılmadı.

OpenEra

OpenEra, Solana blok zinciri üzerine kurulmuş ve Serum tarafından desteklenen bir devasa çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyunudur (MMORPG). RuneScape gibi klasiklerden ve Albion Online gibi modern MMO’lardan ilham almıştır. OpenEra, kaderinizi ortaya çıkarmak ve sürekli genişleyen bir topluluk olarak uzayda ve zamanda birlikte seyahat ederek gelişen bir zaman çizelgesinde yer almakla ilgilidir.

What is OpenEra? What We Know So Far About the In-Development Blockchain MMO | MMORPG.com

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Monsta Infinite

Monsta Infinite $MONI Ön Satış 1.0 Bilgilendirmesi

Kriptopara, Bitcoin

Bitcoin, Ethereum ve Solana Fiyat Analizi | 8 Eylül 2021