içinde , ,

Solana Ekosisteminde Airdrop Yapması Muhtemel Projeler

Solana, 2021 yazının en popüler kriptopara birimlerinden biri oldu. Temmuz ayında 25-30 dolar seviyelerinde olan Solana, birkaç hafta önce 213 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Solana’nın kendisi bu kadar popüler iken bu hype’dan Solana ekosistemindeki diğer projeler de faydalandı.

Bu yazımızda sizler için Solana ekosisteminde airdrop yapma potansiyeli olan projeleri listeledik ve projeleri kısaca tanıttık.

Eğer sıkı bir airdrop hayranı ve takipçisi iseniz, bu projeleri takip listenize alabilirsiniz:

Solana

Solend

Solend, ödünç verme ve alma için algoritmik, merkeziyetsiz bir protokoldür. Solend, internet bağlantısı olan herkesin varlıklarından faiz kazanmasına ve teminatlı kredileri yönetmesine izin verir.

Solend’i kullanarak mevduat faizi kazanabilir ve varlıkları en hızlı, en düşük ücret ve en ölçeklenebilir borç verme protokolüyle ödünç alabilirsiniz.

Saros

Saros Finance, SarosSwap (AMM), SarosFarm (Havuz) ve SarosPad (Launchpad) olmak üzere üç temel yapı taşına sahip Solana tabanlı Birleşik DeFi Ürünleri Paketi’dir ve SarosSwap tüm ekosistemin çekirdeğini oluşturur.

Saros

Socean

Socean, Solana hisse havuzu referans uygulamasına dayanan Solana blockchain için gözetimsiz bir hisse havuzudur. Kullanıcılar SOL yatırır, Socean da onlar için stake yapar ve onlara herhangi bir zamanda SOL için kullanılabilecek SOCN adında bir türev token verir. SOCN tokeni daha sonra borç verme/borç alma, likidite sağlama, ticaret vb. gibi birkaç farklı kullanım durumunda kullanılabilir.

Apricot Finance

Apricot, borç verme ve ödünç alma merkezli bir dizi hizmet sağlayan Solana’da önde gelen bir para piyasası protokolüdür. Borçlulara en düşük teminat gereksinimi, destekli kendi kendini tasfiye etme ve minimum tasfiye cezaları sağlama imkanlarıyla ön plana çıkabilir.

Apricot

HydraSwap

HydraSwap, çapraz zincir teknolojileri ve güçlü çok modüllü bileşenlerle desteklenen, kullanıcılara CEX düzeyinde ticaret deneyimi sağlamaya adanmış Solana tabanlı bir DEX’tir. HydraSwap akıllı sözleşmesi, Solana ağı üzerine kurulmuştur.

Solv Protocol

Solv Protocol, yepyeni bir dijital varlık türü olan Voucher yani Kuponlar oluşturmak, yönetmek ve takas etmek için kullanılan protokoldür. Kuponlar, yatırım tahsisleri, tahviller, mevduat makbuzları veya NFT’ler şeklinde ifade edilen teminat senetleri gibi finansal araçlardır.

Solana

Solanart

Solanart, Solana’daki ilk NFT pazarıdır. Dijital koleksiyonlara hızlı ve kolay erişim sağlayın ve farklı koleksiyonlardan ve sanatçılardan NFT’leri keşfedip, satın alıp satabileceksiniz. Dijital koleksiyonlara hızlı ve kolay erişim sağlama ve farklı koleksiyonlardan ve sanatçılardan NFT’leri keşfetmek imkanı sunan Solanart’ın geleceği parlak gözüküyor.

Slope

Slope, Solana üzerine inşa edilmiş, topluluk tabanlı, merkeziyetsiz bir borsadır. Kullanıcılar için muhteşem bir hız, neredeyse sıfır işlem ücreti ve sezgisel bir arayüz sağlar. Slope DEX ve Slope NFTs Market kullanıcılarına eksiksiz bir kullanıcı deneyimi sunmayı vaad ediyor.

Solana

Acumen

Acumen, yerel olarak Solana Blockchain üzerine kurulmuş bir DeFi ödünç verme ve ödünç alma protokolüdür. Acumen, açık finansal uygulamaları etkinleştirmek için algoritmik olarak belirlenmiş faiz oranlarını kullanan, açık kaynaklı, özerk, gözetimsiz bir faiz oranı protokolüdür.

SolYard

SolYard, Solana Ekosistemi için yeni bir Yield Farming Toplayıcısıdır. SolYard, Solana kripto varlıklarınız için getiri artırma stratejileri sağlar. Solana SPL Crypto Assets’i otomatik olarak birleştirerek Raydium veya Serum AMM’lerindeki temel kasalarda ve likidite havuzlarında kullanıcılarının getirilerini artırmak şeklinde bir çalışma modeli var.

SolYard

Hedgehog

Hedgehog, sizi otomatik olarak en iyi fiyatlara bağlamak için tüm cüzdanlarınıza ve borsalarınıza bağlanan bir kriptopara birimleri robo-danışmanıdır. Müşterileri için halihazırda 130 merkezi değişim API’sini kullanarak platformda 70 milyon dolarlık varlıkları yönetiyor ve katman 2 DeFi protokolleri için de destek ekleniyor.

PsyOptions

PsyOptions, Solana blockchain üzerine inşa edilmiş bir Amerikan tarzı seçenekler protokolüdür. Büyük bir geleneksel aracılık, biz perakende trader’ların bir opsiyon ticareti stratejisini otomatikleştirmek için API erişimine izin vermediğinde tasarlanan PsyOptions, Solana’nın DeFi ekosistemindeki bir boşluğu doldurmak için oluşturulmuş bir vanilla seçenekleri protokolüdür.

PsyOptions

Francium

Francium, Solana üzerine kurulu bir DeFi protokolü ve yenilikçi bir kaldıraçlı getiri toplayıcıdır. Francium, çeşitli topluluk stratejileri aracılığıyla kullanıcılara sürekli yüksek APY sağlar.

Larix

Solana blockchain’de bir kredi protokolü olan Larix, dinamik bir faiz oranı modelini benimsedi ve bu kadar geniş bir teminat türü seçimi güvenli bir şekilde tam olarak kullanılabileceği için daha sermaye verimli risk yönetimi havuzları yarattı. Ayrıca, özenle tasarlanmış bir token ekonomisine dayanan ödüllendirme sistemi, gerçek talepleri artırmak için sürekli teşvik tahsisi sağlar.

Solana

Symmetry

Simetri Finance, Solana blockchain üzerine kurulmuş merkeziyetsiz bir endeks protokolüdür. Proje, kullanıcıların Endeks tokeni ile aynı anda birkaç tokene yatırım yapmasına ve tokenler arasında bir ağırlıkla kendi Endeksini oluşturmasına olanak tanır.

Jet Protocol

Jet, yenilikçi kredi ürünlerine ve zincirler arası faiz oranı arbitrajına odaklanan Solana blockchain üzerine kurulmuş bir borç verme protokolüdür.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

Solana, Bitcoin ve Avalanche Teknik Analizi | 23 Eylül 2021

Dfinity, Internet Computer Bitcoin Akıllı Sözleşmelerini Başlatacak