in , ,

Solana Ekosistemi Üzerine İnşa Edilen 8 Yeni Proje

Solana ekosistemi her geçen gün güçlenmeye devam ediyor. Reklamcılık, gizlilik, finans, müzik ve güvenlik gibi çeşitli alanlarda çıkan yeni projelerle ekosistem daha da güçleniyor. Bu yazımızda Solana üzerinde inşa edilerek ekosisteme katılacak 8 yeni projeden bahsedeceğim.

solana ekosistem

Lava Cash: Bir blokzincir saniyede 50 ile 50bin arasında işlem yapabiliyor. Önemli bir nokta var ki bu işlemlerin gizliliği korunabiliyor olsun. Lava Cash Solana üzerinde yapılan işlemlerin gizliliğini korumak üzere inşa edilmiş merkeziyetsiz bir gizlilik koruma protokolüdür.

Polarity: Bugünün internet dünyasında bir siteye girerken verdiğiniz izinler reklamcılık sektörü tarafından kişisel bilgilerinize erişime olanak tanıyor. Böylece sadece o siteyi kullanmak adına ücretsiz olarak adınız, konumunuz, demografik bilgileriniz üçüncü taraflar tarafından ediniliyor. Polarity Solana ekosistemi üzerinde kişisel bilgilerinizi talep etmeden, kullanıcı verilerini güvence altına alma amacı taşıyan Solana’da topluluğa ait merkeziyetsiz bir reklam ağı inşa ediyor.

Burnt Finance: Solana üzerindeki NFT alım-satımlarında kullanılmak üzere tasarlanan, tam merkeziyetsiz bir müzayede protokolüdür.

Metasol: Solana’da varlık transferi yapabilmeniz için bir miktar SOL bulundurmanız gerekir. Yeni kullanıcılar bu konuda zorluk yaşayabilir. Metasol protokolü sayesinde SOL bulundurmak zorunda kalmadan SPL token transferi yapılabilir.

SolPAD: SolPad Solana ekosistemi için tasarlanmış merkeziyetsiz bir IDO platformudur.

Holdana: Solana ekosistemi üzerine inşa edilmiş topluluk odaklı bir tokendır. Topluluğun hodlerlarına airdrop ödülleri kazandırır. Bu ödüller sayesinde topluluğun büyümesine katkı sağlarlar.

Nina: Solana ekosistemi üzerine inşa edilmiş tam merkeziyetsiz müzik dağıtım hizmeti sağlayan bir projedir.

Boring Obsfuscation: Merkeziyetsiz VPN hizmeti sunar. İnternette gezinirken özel yollardan ağda gezinmenize olanak tanır.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

akita

Dogecoin’in Erkek Kardeşi Akita Inu (AKITA) Nedir ?

blockchain

Blockchain Teknolojisi, Hava Kirliliği İle Mücadelede Bizlere Nasıl Yardımcı Olabilir?