in , ,

Solana Ekosistemi Haberleri 19.06.2021

Solana üzerine inşa edilen ve büyüme gösteren bir dizi projeye kısa bir bakış atalım. Şu anda 250’nin üzerinde proje Solana ekosistemi üzerinde kayıtlı ve çalışmaya devam ediyor.

  • Solana  ekosistemi nedir, hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

Bu projeler arasında benzersiz cüzdan çözümleri, merkeziyetsiz borsalar, borç verme (lending)  protokolleri, staking platformları, dijital oyunlar, depolama çözümleri, meta veri tabanı çözümleri daha fazlası yer alıyor. Solana ekosistemi her geçen gün güçlenerek büyümeye devam ediyor. Solana ise topluluğunun bu ekosisteme giren her yeni projeden ve ekibin yaptığı her yeni güncellemeden haberdar olmasını istiyor. Solana ekosistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz https://github.com/solana-labs/ecosystem sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Solana Ekosistemi İçerisinde Öne Çıkanlar

Solana Labs, 314 milyon dolarlık bağış toplama turunu duyurdu. Solana Hackhaton sezonu 13,000’in üzerinde kayıtlı ve 300’den fazla projeyle sonuçlandı.

Atomic Wallet, SOL stake etmeye izin veriyor.

Metaplex NFT, açık arttırmalar ve vitrinler için protokolünü Solana üzerinde başlattı.

Bitspawn oyun blokzinciri platformu Noddessed’ten yatırım aldı ve gelecek planlarını yayınladı.

Jet Protocol 4.8 milyon dolarlık tohum finans turunu tamamladı.

Solana twitter hesabı 300bin takipçiye ulaştı.

StableSwap -sabitlenmiş varlıklar için düşük slippage’lı AMM- Solana ana ağı üzerinde başlatıldı.

Yeni tarayıcı SolScan yayında.

Solana ekosistemi haberlerini yayınlamaya devam edeceğiz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

İşte Cardano İçin Yeni Proje: Algoritma Tabanlı Stablecoin

Rug Pull Nedir?