in , , , , ,

Solana, Bitcoin ve Avalanche Teknik Analizi | 23 Eylül 2021

Solana (SOL)

216 dolar seviyesindeki ATH’den sonra düşüş trendine giren Solana (SOL), bu süreç içerisinde düşen trend direncinden ikinci defa reddedildi.

152 dolar seviyelerindeki direncin kırılımı halinde 167-178 dolar bölgesindeki majör dirence kadar bir yükseliş hareketi gerçekleşebilir. Düşüş trendinin devamı halinde ise sırası ile 134 ve 119 dolar seviyelerinde destekler bulabilir.

Bitcoin (BTC)

Hafta başında Evergrande krizi ile sert düşüşler yaşayan piyasalara ayak uyduran Bitcoin (BTC), 39.600 seviyelerinden gelen alımlar ve FED faiz kararları ile yukarı yönlü bir ivme kazandı. 44.250-45.300 bölgesindeki dirence kadar yükseliş gerçekleştirirken bu yazının hazırlandığı saatlerde 43.500 seviyelerinden fiyatlanarak bu direnç bölgesinden reddedilmiş bir görüntü sergiliyor.

Düşüş hareketinin devamı halinde 41.900 dolar ara desteği, bu desteğin kırılımı halinde ise 39.600 dolar desteğine kadar düşüş hareketi devam edebilir. 44.250-45.330 dolar direncinin kırılımı halinde ise 46.800 dolar seviyelerinde direnç ile karşılaşabilir.

Avalanche (AVAX)

Aldığı yatırımlar ile rallisini sürdüren Avalanche (AVAX), bugün içerisinde 79.80 dolar seviyelerine kadar yükselerek yeni bir ATH noktası belirledi. 71-76 dolar bölgesindeki dirençten dolayı bir miktar kar satışlarının gerçekleştiği gözlenirken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 76.30 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

71-76 dolar direnç bölgesinin kırılımı halinde 88 dolar seviyelerinde yeni bir direnç oluşturulabilir. 71 dola altında gerçekleşecek kapanışlar halinde ise 60 dolar seviyelerindeki desteğe kadar bir düşüş izleyebiliriz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin Madenciliği Büyük Miktarda e-Atık Üretiyor

Solana Ekosisteminde Airdrop Yapması Muhtemel Projeler