in , ,

Solana Ağı Durdu! Solana’da Neler Oluyor?

Solana blockchain’i yeni bir ağ kesintisi yaşıyor. Geçtiğimiz hafta da benzer bir aksaklık yaşayan Solana, verilere göre 8. kez başarısız oldu.

Solana, ağdaki yeni blokların üretimi durduktan sonra hizmet dışı kaldı. Solana’nın Beach blok gezgininden alınan verilere göre; Solana’nın validator’ları son birkaç saattir yeni blok işlemedi ve bu durum tüm uygulamalarının tamamen kapanmasına neden oldu.

Solana Status’tan yakın zamanda yapılan bir gönderi, Mainnet Beta Validator’larının yeniden başlatılması gerektiğini söyledi. Yaşanan durum, kripto dünyasında Solana’yla ilgili yeni tartışmalara yol açarken Solana ekibi, validator’lardan ağı yeniden başlatmalarını istedi. Ekip, validator’lar için ağın yeniden başlatılabileceği belirli bir zaman diliminin anlık görüntüsünü (snapshot) almayı içeren talimatlar yayınladı.

Yaşanan bu aksaklıklar kendisini yüksek performanslı bir blockchain olarak tanımlayan Solana’yı olumsuz etkiliyor. Geçen yıl boyunca da çok sayıda kesinti ve blok tıkanıklığı yaşayan Solana, geçtiğimiz ay da 1 Haziran Çarşamba gününe benzer bir şekilde bir validator yeniden başlatma yoluyla tekrar çevrimiçi hale getirilmeden önce yaklaşık yedi saat donmuştu.

$SOL, blockchain ağındaki bir kesinti raporlarının ardından 1 Haziran Çarşamba günü %10 düştü. Elde edilen verilere göre; Solana blockchain’i beş saatten uzun süredir yeni blok üretmedi ve ağdaki uygulamaların tümü çalıştırılamaz hale geldi.

Bu kesinti, Solana’ın yakın zamandaki ikinci kesintisi olma özelliğini taşıyor. Solana, 1 Mayıs’ta yedi saat süren başka bir kesinti yaşamıştı.

Son gelişmelerle düşmeye başlayan $SOL, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %11.89’luk düşüşle 40.17 $’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yeni KuCoin Cüzdanı

Bitcoin (BTC) 30.000 Doların Altına Düştü! BTC’deki Düşüşün Sebebi Ne?