in

Softbank’ın İnternet Firması Z Holdings, 180 Ülkede NFT Alışveriş Merkezi Açmayı Planlıyor

Japon holding şirketi Softbank’ın yan kuruluşu Z Holdings, baharda küresel bir NFT pazarını başlatmayı planlıyor. Z Holdings’in “NFT Alışveriş Merkezi”, 180 ülkeyi kapsayacak. Şirket Web3, metaverse ve NFT kullanıcılarını çekmek için firmanın Paypay hizmetinden yararlanmayı hedefliyor.

Softbank’ın internet firması Z Holdings, Bloomberg’in şirket CEO’su Kentaro Kawabe ile yaptığı röportaja göre “NFT Alışveriş Merkezi” adlı bir NFT pazarı başlatmayı planlıyor. Firmanın ana şirketi geçen yıl Line ve Yahoo Japan’ı Z Holdings ile birleştirmişti. Kawabe’nin röportajdan yaptığı açıklamalar, Z Holdings’in şirketin büyümesini desteklemek için Web3, metaverse ve NFT’den yararlanmayı planladığını gösteriyor.

NFT

Z Holdings:

“Web3 hayatı tamamen geliştirecek kapasitede. Biz de şirketin bu büyük fırsatı kaçırmasını istemiyoruz. Çalışma alanlarımızı artırmak için birleşme ve devralma anlaşmaları yapmaktan çekinmeyeceğiz.”

Metaverse Wellspring Önemli Bir Rekabet İçerisinde

Z Holdings’in NFT alanına girişi, Japon çevrimiçi ticaret devi Rakuten’in NFT pazarını başlatmasıyla olmuştu. Şubat ayının sonundaki lansmandan sonra Rakuten, NFT’lerin basımı ve satışı için şirketler arası hizmetin gelecek yıl piyasaya sürülmesinin planlandığını açıkladı. Ayrıca Opensea, Rarible, Looksrare, Magic Eden, Coinbase, FTX ve Crypto.com arasında NFT rekabeti başladı.

Raporlara göre Z Holdings, beş yıllık 500 milyar yenlik (5,9 milyar dolar) bir bütçeye sahip. Yeni Yıl mesajında Miyakawa, metaverse hakkında konuşmuştu. Konseptin “yeni hizmetler ve iş modelleri üreten bir wellspring” olacağından bahsetmişti. Kawabe’nin röportajı da Softbank başkanı ve CEO’su Junichi Miyakawa’nın 2022 Yeni Yıl mesajı sırasında yaptığı açıklamalara benziyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Ripple (XRP) ve Terra (LUNA) Teknik Analizleri I 12.03.2022

Avrupa Birliği, Rusya’ya Karşı Kripto Yaptırımlarını Genişletiyor