in , ,

Socios Uygulamasında KYC/Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır?

Socios, Blockchain temelli bir platform olarak taraftarların destekledikleri takımların karar alma süreçlerine dahil olmasını sağlayan bir uygulamadır.

Spor dünyasını blockchain ile birleştiren bu devrim niteliğindeki uygulama ile kulüpler, düzenleyecekleri etkinlikleri bu platform ile taraftarına sunabilir ve taraftarlar da platformdaki anketler ile destekledikleri takımlarla interaktif bir şekilde etkileşime girebilir.

Socios

 

Şimdi bu uygulamayı kullanabilmeniz için gerçekleştirmeniz gereken KYC/Hesap Doğrulama işlemlerinin nasıl yapılacağını inceleyelim:

 1. Seviye 1 doğrulama, e-mail onayıdır. Bu doğrulamayı, e-mail adresinize gönderilen onay bağlantısına tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer mail’i göremediyseniz, spam kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın. Eğer hala mail gelmiyorsa [email protected]‘a durumunuzu anlatan bir mail göndererek yardım alabilirsiniz.
 2. Seviye 2 (1,500 Euro limit) doğrulamada, doğum tarihinizi de içeren kimlik belgenizi (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport olabilir, arkalı-önlü yüklenmelidir) ve bu belge ile birlikte selfie‘nizi yüklemeniz gerekmektedir.
  Not: Son kullanma tarihi olmayan bir belge yüklüyorsanız, uygulamaya ileri tarihte rastgele bir tarih girebilirsiniz.
  Socios uygulamasından seviye 2 kimlik doğrulamanın onaylanmadan para çekim işlemi gerçekleştiremezsiniz.
  + Kimlik doğrulamayı yalnızca 18 yaş ve üzeri kullanıcılar tamamlayabilir.
  + Not: Selfie göndermeyen hesapların doğrulaması onaylanmayacaktır.
 3. Seviye 3 (40,000 Euro limit) doğrulamada adres doğrulaması için bir adres belgesi kanıtı sağlamalısınız. Kayıt olurken profilinizde belirttiğiniz isim ve adres, gönderdiğiniz belgedeki isim ve adres ile aynı olmalıdır. Bu belgeler e-devlet ikametgah, fatura, ekstre vs. olabilir.
  + Seviye 2 ve 3 doğrulama işlemleri 5 iş gününe kadar sürebilir.
 4. Seviye 4 doğrulama, seviye 3 para yatırma/çekme limiti olan 40,000 Euro tutarına yaklaşan veya bu limiti aşan kullanıcılar içindir. Bu doğrulama için başvurduğunuzda e-mail adresinize limit artırımı için istenen belgeler gönderilecektir.
  Not: Seviye 4 doğrulamaya başvurmak için 35.000 EUR limitine ulaşmalısınız, yoksa başvurunuz değerlendirilmeyecektir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

Shiden Network (SDN) Temel Analizi | Eylül 2021

Arbitrum

Ethereum’u Ölçekleyen Arbitrum Nedir?