in

Socios ile River Plate Fan Token ($RIVER) İş Birliği

Arjantin Prmier Ligi ekiplerinden CA River Plate, spor ve eğlence endüstrisinin önde gelen blokzinciri sağlayıcısı Chiliz ile ortaklığa adım attı; taraftar etkileşimi ve ödül uygulaması Socios.com’da bir Fan Token piyasaya süreceklerini resmen duyurdu.

Haber, resmi Socios Twitter hesabından böyle duyuruldu:

Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus ise şunları söyledi:

“Socios ailesine, River Plate gibi bir dünya futbol devi katarak yıla girebildiğimiz için çok heyecanlıyız. River, Amerika kıtasının en ikonik spor markalarından biri ama aynı zamanda benzersiz bir tarihe sahip olan dünya çapında takip edilen ve beğenilen bir kulüp.”

River Plate Başkanı Jorge Brito:

“Bir sponsorluk sözleşmesinden çok daha fazlası olan bu anlaşmayı duyurmaktan çok mutluyuz. River için yeni bir iş birimi geliştirmemize, yeni gelir elde etmemize ve dijital varlık pazarına girmemize olanak tanıyan önemli bir adım. Bu anlaşma, milyonlarca taraftar, yarışmalara, oyunlara ve harika deneyimlere katılmak için yeni bir araç sağlayacak. River Plate de resmi Taraftar Token’lerini  Socios.com’da piyasaya süren dünyadaki diğer harika futbol takımları listesine katılıyor.”

Socios.com; Paris Saint-Germain, FC Barcelona, Inter Milan, Juventus, Napoli, AS Roma, Valencia, Atletico Madrid, Manchester City, Arsenal ve çok daha fazlası dahil olmak üzere 100’den fazla büyük spor organizasyonuyla ortaklık kurmuş durumda. Socios.com’un geniş ağı, futbolun yanı sıra UFC, F1 takımları, 25 NBA franchise’ını, NHL, e-spor ve kriketin önde gelen takımlarını da içermektedir.

Fan Token Nedir, Ne İşe Yarar?

Fan token’e sahip olan kullanıcılar, destekledikleri kulüpler nezdinde birtakım ayrıcalıklara sahip olacaklar. Kulüp kararlarında oy kullanmak, sürpriz hediyeler kazanmak, futbolcular ile tanışmak gibi birçok VIP etkinlikte yer alabilecekler. Fan token’ler, hem taraftarlara birtakım ayrıcalıklar tanırken hem de kulüplerin kendi taraftar topluluklarıyla daha güçlü bir ilişki kurmasını sağlamaktadır. Tüm bunların yanında fan token’ler kulüpler için birer gelir kapısı sağlamaktadır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Yüksek Potansiyelli Projelerin Bu Haftaki Etkinlikleri | 1 Şubat 2022

Arenum Ekibi ile AMA Etkinliği