içinde

Socios.com, 13 NFL Ekibiyle Ortaklık Kuruyor

Fan token platformu Socios.com, spor takımları, organizasyonları ile partnerlik anlaşmaları kurmaya devam ediyor. Socios.com’un 13 NFL takımıyla ortaklık kurduğu açıklandı. NFL, şu an için bu tür ortaklıklar özelinde bazı kısıtlamalar barındırdığı için, henüz bu partnerliklere fan token’lar dahil edilmedi.

Socios bugün, 13 NFL ekibi ile çok yıllı pazarlama anlaşmalarını duyurdu: Atlanta Falcons, Baltimore Ravens, Chicago Bears, Cleveland Browns, Los Angeles Chargers, Los Angeles Rams, Miami Dolphins, New York Giants, Philadelphia Eagles, Pittsburgh Steelers, San Francisco 49ers, Tampa Bay Buccaneers ve Washington Commanders.

Socios.com, geçtiğimiz kasım ayında New England Patriots ile anlaşmıştı.

Socios.com Baş Strateji Sorumlusu Max Rabinovitch;

“NFL’e, tam olarak ne yapmak istediğimizi, bunu nasıl yapmak istediğimizi, bir blokzincirinin sürece nasıl dahil edildiğini ve temelde neden güvenli veya sürdürülebilir olduğunu ve neden iyi bir ortak olduğumuzu anlattık.”

Ancak şirkete göre, ortaklıklar pazarlama odaklı olacak. Socios.com, fan token modelini henüz NFL’e getirmeyecek.

Rabinovitch, NFL ve diğer liglerin, takım odaklı token fikriyle hala rahat hissetmediklerini belirtirken, açıklamalarına şu ifadeleri de ekledi;

“Ligleri bu yaklaşımda çok temkinli oldukları için suçlamıyorum çünkü bu çok büyük bir karar. Bu, bir kez evet dedikleri zaman buna bağlı kalmaları gereken bir süreç.”

Birçok ABD spor ligi, kripto para tabanlı projelere adım atmaya çekinirken, takım tabanlı token’lar ABD spor franchise’ları tarafından kabul görmedi.

NFL Tüketici Ürünleri Başkanı Joe Ruggiero geçen ay CNBC’ye verdiği bir demeçte; “Blockchain teknolojisi konusunda son derece iyimseriz. Önümüzdeki on yıl boyunca inovasyonu şekillendirmek ve taraftar katılımını şekillendirmek için büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

CNBC mart ayında, NFL’in ekiplere blockchain şirketleriyle yapılan sponsorluk anlaşmalarındaki kısıtlamaları gevşettiğini ancak yine de kripto para ve belirli token’lara teşvik etmeyi yasakladığını bildirdi.

Socios.com; Paris Saint-Germain, FC Barcelona, Inter Milan, Juventus, Napoli, AS Roma, Valencia, Atletico Madrid, Manchester City, Arsenal ve çok daha fazlası dahil olmak üzere 100’den fazla büyük spor organizasyonuyla ortaklık kurmuş durumda. Socios.com’un geniş ağı, futbolun yanı sıra UFC, F1 takımları, 25 NBA franchise’ını, NHL, e-spor ve kriketin önde gelen takımlarını da içermektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

THORChain (RUNE) Neden Artıyor?

Tether

Tether, USDT Rezervindeki Ticari Senet Oranını Düşürecek