in , ,

SO-COL (SIMP) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

NFT’leri herkes için erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirirken yaratıcılar ve topluluklar için web3 sosyal medya uygulaması sunan SO-COL nedir ve nasıl satın alınır?

SO-COL, içerik oluşturucuların ve markaların NFT aracılığıyla izleyicileriyle etkileşim kurmasına yardımcı olan bir topluluk yönetimi platformudur. Platform, influencerları, müzisyenleri, sanatçıları, eğitmenleri ve daha bir çok topluluk liderini kapsar.

Ekibi ve Yatırımcıları

SO-COL, Irene Zhao ve arkadaşları tarafından kuruldu. Kurucusu da influencer olan platformun yönetilen ilk DAO’su IreneDAO’nun yüzüdür. Irene’in sosyal ekonomi alanındaki tüm uzmanlığı ve deneyimi ile SO-COL oluşturuldu. SO-COL, web2 ve mevcut sosyal medya platformlarında eksikliği tamamlamayı hedefliyor.

Avantajları

İçerik oluşturucuların topluluklarını birleştirebilecekleri ve NFT’ler aracılığıyla izleyicilerine toplulukta pay verebilecekleri bir platform sunuyor. Toplulukları birleştirerek ve içerik oluşturucuları güçlendirerek, sosyal koleksiyon öğelerinin ve web3 topluluklarının gücünü ortaya çıkarıyor.

SO-COL bunu, uygun maliyetli, ölçeklenebilir ve toplulukların kendi kendini yönetmesi için araçlar sağlayan çevre dostu NFT basımını mümkün kılan teknoloji ile yapmayı hedefliyor. Web3 teknolojilerinin kitlesel olarak benimsenmesi web3 social tarafından sağlanacak. SO-COL, web2 ile web3 arasında yenilikçi bir köprü görevi görüyor.

Yol Haritası

SO-COL ekibi platforma yeni özellikler kazandırmayı hedefliyor. Airdrop’lardan kart ödemelerine, topluluk moderatörlerinden Layer-2 uygulamalarına değin yeni işlevler sunmayı planlıyor. Platformdaki son yenilik mevcut koleksiyonlara daha fazla NFT eklenmesi.

İçerik oluşturucuların hayranlarına sesli mesajlar gönderebileceği yükseltme sağlandı. Topluluktaki herkesin büyümesi için token swap özelliği getirilmesi planlanıyor. Ocak ayının sonuna doğru Starkware entegrasyonunun sağlanması planlanıyor. IOS ve Android için SO-COL uygulamasının sunulması bekleniyor.

Tokenomisi

SO-COL platformunun token’i olan $SIMP, platformun ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Kullanıcılar $SIMP olmadan, SO-COL ekosisteminde olan faaliyetlere katılamaz. $SIMP, SO-COL ekosistemine katkı ve katılımı teşvik etmek için kullanıcılara dağıtılır.

$SIMP Nasıl Satın Alınır?

SIMP almak oldukça basit. Kucoin’de listelenen varlığı yine bu platform üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Rocket Pool (RPL) Nedir? Nasıl Alınır?

Ocean Protocol

2022 Kripto Raporu: Sektöre Genel Bakış ve Eğilimler