in ,

Synthetix (SNX) Nasıl Stake Edilir?

SNX

Synthetix, merkeziyetsiz alışverişin yeni bir çeşididir. SNX token’ı ise projenin modeli için bir temel ve omurga görevi görür. Yatırımcılar ağ için likidite sağlamak için token’larını stake eder. 

Hala staking olarak anılsa da Synthetix platformunda staking biraz farklıdır. Synthetix bir varlık ihraç ve alım satım platformu olduğundan, staking SNX token’ını bir teminat havuzuna yatırmayı ve kilitlemeyi içerir. Teminat havuzu, Synthetix Exchange için likidite görevi görür. Bir kullanıcı SNX’i stake ettiğinde, sentetik bir USD token’ı (sUSD) basılır. sUSD token’ları, teminat havuzundaki kullanıcının borcunu temsil eder.

SNX Stake Etmek İçin Adımlar:

SNX’i uyumlu bir cüzdana aktarın: MetaMask, Trezor, Ledger ve Coinbase Wallet destekleniyor.

1. Adım staking.synthetix.io’ya gidin. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Not connected” sekmesine ve ardından “Connect Wallet” sekmesine tıklayın.

2.Adım Açılan pencereden istediğiniz cüzdanınızı seçin ve Synthetix platformuna bağlayın.

SNX

3.Adım Solda yer alan “Staking” sekmesinden “Mint&Burn” seçeneğini seçin.

SNX varlıklarınız göz önüne alındığında, stake edebileceğiniz maksimum sUSD miktarını doldurmak için “Mint Max”e basın.

SNX

3.Adım Giriş miktarını stratejinize göre ayarlayın. Stake edilecek SNX miktarını girin. “Mint” tuşuna basın.

4.Adım İşlemi Web3 dijital cüzdanınızda onaylayın. Onaylandıktan sonra SNX token’larınız stake edilecek ve sUSD token’ları basılacaktır. Artık hem sUSD hem de SNX token’ları biriktirmeye başlayacaksınız. Bunlar Synthetix platformunda kontrol edilebilir.

Ödül Talep Etmek

Ödüllerinizi almak için Synthetix staking platformundaki “Claim” kutusunu tıklayın. Bir sonraki sayfada, bir sonraki ödül süresinin ne zaman biteceğini ve bir hak talebinin açık mı yoksa kapalı mı olduğunu görebilirsiniz. Ödüllerinizi verildikten sonraki 7 gün içinde talep etmelisiniz, aksi takdirde kaybedilecek ve teminat havuzuna geri alınacaktır.

Not: Ödül talep etmek için bir kullanıcının teminatlandırma oranını %600’ün %1’i içinde tutması gerekir. Bu etkili bir şekilde %594’ün altında olamayacağı anlamına gelir. Cüzdandaki teminatlandırma oranı, stake platformunda izlenebilir.

Kazanç

Synthetix stake eden yatırımcılar yalnızca minimum %600 teminatlandırma oranında sUSD basabilir. SNX varlıklarında 600 dolar değerindeki maksimum miktarın stake edilmesi, 100 dolarlık sUSD basımı ile sonuçlanacaktır. Ağın güvenli kalması ve tamamen teminat altına alınması için topluluk adil bir hesaplama sistemi kullanır. Ancak gelecekte oran değişebilir.

SNX

Stake etmenin ardındaki basit matematik şudur: SNX token’ının değeri artarsa daha fazla kazanabilirsiniz. Ve SNX token’ının değeri düşerse basılmış token değeriniz ve küresel borca ​​katkınız aynı kalacaktır. Ancak SNX değerindeki bir düşüş, ödül talep etmeyi zorlaştırır.

Teminat oranınızın %800 veya üzerinde kalması koşuluyla SNX’i cüzdanınıza ekleyebilir ve istediğiniz zaman daha fazla stake yapabilirsiniz.

SNX token’ını herhangi bir borsanın sunmuş olduğu havuz ile de stake edebilirsiniz. O oranlar seçeceğiniz borsaya göre değişiklik gösterecektir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

BTC

Uzman Görüşü: Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Yakın!

Gala (GALA) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?