içinde ,

Snoop Dogg, Kripto Kışı ve NFT’lerin Geleceği Hakkında Konuştu

CNBC ile yaptığı bir röportajda Snoop Dogg, kripto ayı piyasası, müzik sektöründe NFT’ler ve markalaşma için NFT’lerin kullanımı hakkında düşüncelerini paylaştı.

Snoop Dogg, 2014 yılında Reddit’e yapılan 50 milyon dolarlık bir yatırımın parçasıydı ve o zaman şirkete yaklaşık 500 milyon dolar değer biçiyordu. PitchBook verilerine göre bugün platform 15 milyar dolar değerinde. Ünlü rap sanatçısı ayrıca Robinhood, Klarna ve MoonPay gibi fintech şirketlerine yaptığı yatırımlarla tanınıyor. 

Bazı kripto endüstrisi öncüleri, birçok oyuncuyu silen bir yaratıcı yıkım dönemi yaşanmasını bekliyor. Blockchain tabanlı teknolojilerde büyük bir yatırımcı haline gelen Mark Cuban, son çöküşü dotcom balonu sırasında internetin yaşadığı durgunluk ile kıyaslamıştı. Ünlü rap sanatçsı Snoop Dogg’un da benzer görüşleri var.

Snoop Dogg, “Yaratılanın güzel bir endüstri olduğunu düşünüyorum. Şu anda her büyük endüstride büyük bir çöküş olduğu kanısındayım. Her büyük endüstri bunalımlar yaşadı. Çöküşlerin, o alanda olmaması gereken ve fırsatları kötüye kullanan insanları ayıkladığını düşünüyorum” dedi.

Snoop Dogg, müzik sektörü söz konusu olduğunda, büyük plak şirketlerinin kaçınılmaz olarak Web3 ve NFT alanına gireceğine inanıyor. Ünlü rap sanatçısı bu iddiasını, tüm plak şirketlerinin ondan bu konularda tavsiye istemesine dayandırıyor.  

Bu yılın başında Death Row Records’u satın aldı ve şirketi aracılığıyla NFT’leri piyasaya sürmeye başladı. “Journey of the Dogg” adlı ilk NFT koleksiyonlarından biri, açık artırmada 100.000 doların üzerinde bir değerle satıldı. Eylül ayında Snoop Dogg, 17 milyon doların üzerinde değer sahip bir dijital koleksiyonu olan anonim NFT sanat koleksiyoncusu Cozomo de’ Medici olarak bilinen bir takma adı olduğunu açıkladı.

Snoop, CNBC’ye geçen hafta New York’ta düzenlenen NFT.NYC konferansında özel bir röportajda, “er ya da geç plak şirketleri bu alanlara girmek zorunda kalacaklar. Plak şirketleri, masada oturup, ürünlerinin kataloglarda örümcek ağı toplamaktansa, blok zincirlerde daha iyi sunulduğunu anlamaları gerekecek.” yorumunda bulundu.

Bir Web3 ve metaverse meraklısı olarak Snoop Dogg, bu alanlara oldukça fazla yatırım yaptı. Bored Ape Yacht Club NFT’sini bir marka oyununa dönüştürdü ve BAYC temalı bir dondurma kamyonu oluşturdu. 

Snoop Dogg, ayrıca BAYC holder olan Eminem ile birlikte, müzik videosunda her iki rapçinin de Bored Apes’e dönüştüğü bir şarkı yayınladı. Video ile eş zamanlı olarak Yuga Labs, Snoop x Eminem ürünlerini piyasaya sürdü ve Apecoin cinsinden ödemeleri kabul ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Bitcoin (BTC)’de Bu Formasyon Çalışırsa Düşüşler Devam Edebilir!

Ripple (XRP), Lotus ile Partnerliğini Duyurdu