in ,

Slide Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Slide

Eylül ayında, Web3 teknolojisinin önde gelen isimlerinden 12 milyon dolarlık fon topladığını duyuran Slide, tüm Web3 kullanıcılarına kolaylaştırılmış bir deneyim sağlamayı hedefliyor.

Web3 teknolojisini zahmetsiz hale getirirken kendi ürünlerini kullanacaklarını belirten Slide, Ethereum (ETH) blok zincirinde gerçekleşen The Merge gibi çözümleri de desteklediklerini ekliyorlar.

Avantajları ve Dezavantajları

Birçok protokol ve platformun ekibinde yer alan kişiler, sosyal medya üzerinden proje hakkındaki yorumlarını belirttiler. Bu yorumlar doğrultusunda geliştiriciler ve proje yöneticilerinin Slide hakkında en beğendikleri özelliğin, bünyesinde gözetimli ürünler ve uygulamalar bulundurması olduğunu söyleyebiliriz. Bu ürünler seed phrase’e ihtiyaç duymazlar ve bridging (köprüleme), ödeme gibi işlemleri sürekli olarak gözetim altında tutarlar.

Web3 teknolojisinin UX ile sınırlanmaması gerektiğini düşünenler de projeye sıcak bakmaktadırlar. Projenin dezavantajı ise henüz proje ekibinin tamamlanmaması ve planlanan her şeyin çok erken aşamalarda bulunmasıdır.

Ekibi ve Yatırımcıları

Henüz start-up aşamasında olan Slide; geçtiğimiz eylül ayında Polychain Capital ve Framework Ventures gibi büyük şirketlerin liderliğinde bir funding round etkinliği gerçekleştirmişti. Bu etkinlikte; Coinbase, Outlander VC, Circle Pay ve daha birçok platform tarafından 12 milyon dolarlık bir destek sağladı.

Slide şu anda aktif olarak Lead Product Designer (Ürün Tasarımcısı) ve Senior Backend Engineer (Deneyimli Backend Geliştiricisi) alımı yapıyor. Projenin kurucu ortağı ve CEO’su Teymour Farman-Farmaian, proje CTO’su Sam Hatem; duyurulurda ve açıklamalarda etkin rol oynuyor. Bununla birlikte websitelerinde, ekibin daha önce UX ve Web3 alanlarında çok fazla deneyim sahibi olan kişilerden oluştuğunu da ekliyorlar.

Tokenomi

Sosyal medyadan yaptıkları açıklamalarda, verdikleri röportajlarda, katıldıkları konferanslarda dApp ve Web3 kullanımının henüz çözümlenmemiş sorunlarına dikkat çeken Slide, henüz bir token duyurmamıştır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

kripto, hack, zincir

PeerName Nedir? Nasıl Kullanılır?

FED Yılın Son Faiz Kararını Açıklayacak, Karar Ne Yönde Olacak?