in ,

SingularityNET (AGIX) Nedir? Nasıl Alınır?

Son zamanlarda yapay zeka projelerinin ön plana çıkması ile birlikte adı daha fazla duyulmaya başlayan SingularityNET (AGIX) son 24 saatte yüzde 8’in üzerinde yükseliş yaşadı. AGIX nedir, sizler için derledik. 

SingularityNet, küresel olarak erişilebilen yapay zeka pazarı sayesinde herkesin yapay zeka hizmetlerine kolayca ulaşmasına olanak tanır. Kullanıncıların yapay zeka hizmetlerini oluşturmasına, paylaşmasına ve para kazanmasına olana tanıyan blok zincir tabanlı bu platformun yerel kripto varlığı ise AGIX’tir. 

Yapay zeka ve blok zincir teknolojisini merkeziyetsiz olarak birleştirerek önemli pek çok soruna yanıt vermeyi başaran SingularityNet, genel hatlarıyla gelecek vadederken vizyonuyla da beklenti yaratmaktadır. 

SingularityNet Ekibi 

2017 yılında piyasaya sürülen proje, Simone Giacomelli, Dr. David Hanson ve Dr.Ben Goertzel tarafından kurulmuştur. Dr. Ben Goertzel, SingularityNet’in CEO’su ve baş bilim insanıdır. Ekip aynı zamanda yapay zeka üzerinde uzmanlaşmış bilim insanları, geliştiriciler ve araştırmacaları bünyesinde barındırmaktadır. 

SingularityNet Nedir? 

SingularityNET ekibi, dünyanın en etkileyici robotu olarak anılan Sophia’nın yapay zekasının geliştirilmesine öncülük etti. Projenin resmi teknik makalesine göre yapay zeka pazarı sayesinde herkesin kolayca AI hizmetlerini oluşturması ve para kazanması hedeflenmektedir. Dünyayı aşamalı olarak yapay genel zekaya doğru hareket ettirirken AI’ın oluşturulmasını ve uygulamaları merkezden uzaklaştırmak için çeşitli çözümler sağlamaktadır. 

AGIX Kullanım Alanları Neler? 

AGIX ile kullanıcılar, çok çeşitli AI hizmetlerine erişim sağlayabilmektedir. Test etme ve satın alma işlemleri için kullanılan AGIX, aynı zamanda yönetişimde de kullanılır. Bir ERC-20 tokeni olan AGIX, yatırımcılar tarafından yatırım amaçlı olarak da alınıp satılabilir. 

AGIX Projesinin Dikkat Çeken Özellikleri

  • AI hizmetlerinin test edilmesini sağlayan ilk platformdur. Bu kapsamda geliştiricilerin AI araçlarını satmalarını kolaylaştıran ve alıcıların ödeme yapmadan önce ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını görmeleri sağlanmaktadır. 
  • Proje, müşterilerin yapay zeka aracını kolayca devreye almalarına olana tanıyan RFAI yapay zeka talebi portalına sahiptir.

AGIX Avantajları Nelerdir? 

  • Gelişen küresel beyin için merkeziyetsiz yapay zeka erişimini kolaylaştırır.
  • Yapay zekanın blok zinciri ile birleşimini sağlar.
  • Küresel ortak alanlarda güç, değer ve teknolojinin adil dağılımını sağlar.
  • Merkeziyetsiz yapıya sahiptir. 
  • AGIX aynı zamanda staking özelliğine sahiptir.

SingularityNet Destekçileri 

SingularityNet’in destekçileri arasında LDA Capital, Alpha Sigma Capital, Kosmos Ventures, Zeroth.AI ve Fundamental Labs gibi önemli şirketler bulunmaktadır.

SingularityNet ayrıca, Hanson Robotics ile iş birliği içinde sağlık sektörünü geliştirmek için yapay zekadan yararlanan ürünlerden Awakening Health olarak bilinen projeye yatırım yaptı. Projenin geliştirdiği Grace, sağlık endüstrisindeki ilk insansı robot olarak tarihe geçti. 

AGIX İstatistikler

Maksimum arzı 2 milyar olan AGIX’in dolaşımdaki arzı ise 1 milyar 144 milyon 910 bin 509’dur. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 1,86 dolar seviyesini 20 Ocak 2018’de gören AGIX, en düşük seviyesi olan 0,0074 dolar seviyesini ise 13 Mart 2020’de görmüştür. 

AGIX Nasıl Alınır? 

AGIX nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. Birçok küresel platformda listelenen AGIX’i, Binance, KuCoin, Uniswap gibi büyük borsalardan kolayca alıp satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Argentine Football Association Fan Token (ARG) Nedir? Nasıl Alınır?

Aptos (APT) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?